DON’T YOU HOLD ME DOWN Alan Walker wkracza w House

DON'T YOU HOLD ME DOWN

Alan Walker zaczynał od Future Pop. Po drodze był nawet Hip Hop. Teraz wchodzi w klubową muzykę. Taki jest bowiem jest nowy utwór “Don’t you hold me down”.

 

 

Alan Walker nie stroni nawet od muzyki poważnej czego próbkę mieliśmy w utworze „Space Melody (Edward Artemyev)”, z VIZE i Leony. Czy “Don’t you hold me down” to tylko chwilowy wyskok producenta czy zmiana muzycznego wizerunku na stałe?

 

“Don’t you hold me down” to żywiołowy vocal house, który z całą pewnością inspirowany jest klasykiem “Disco revenge” i jego pierwowzorem czyli “Groovin’ You” Harvey Mason’sa, z 1979 roku. Niezależnie od tych autorskich szczegółów utwór Alana Walkera robi dobre wrażenie i ma szanse na popularność. Tylko co na to jego fani przyzwyczajeni do zupełnie innych klimatów, choćby tych melancholijnych.

Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu „Different World” pod koniec 2018 roku, zawierającego hity takie jak „Faded”, „Alone” i „All Falls Down”, Walker dał ponad 600 solo koncertów oraz występów na festiwalach jako headliner. Jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify, co podkreśla siłę swoich fanów.

Giorgia Ku staje się coraz bardziej rozchwytywana wokalistką. Pierwszy raz usłyszeliśmy ją w “Bang Bang” (z Knoxa), a ostanio z topowymi producentami takimi jak Martin Jensen, Felix Jaehn i Robin Schulz.