DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA DON’T CRY TONIGHT Block & Crown dają nowego ducha Savage

DON’T CRY TONIGHT Block & Crown dają nowego ducha Savage

 

“Don’t Cry Tonight” to jeden z tych hitów muzyki italo disco , które sa ciągle żywe na parkietach i, jak się okazuje, też w eterze. Niedawno formacja Clueless zrobiła cover hitu do złudzenia przypominający oryginał. Ale to Block & Crown, robiąc Rimini 1985 remix nadali temu utworowi nowego ducha…

 

Trio producenckie Clueless wydało najpierw w postaci coverów wersje 104 BPM Version i nieco szybszą 116 BPM Version, które do złudzenia przypominają oryginał. Dopiero duet producencki Block & Crown , robiąc remiks, tchnął w “Don’t cry tonight”, ducha współczesnych czasów.

Znani nam doskonale producenci z Holandii czyli Adri Blok i Mitchel Kroon aka Block & Crown dokonali prostego , ale bardzo dobrego zabiegu. Wymienili – unowocześnili tylko – sekcję rytmiczną i lekko podnieśli tempo. Efekt jest bardzo ciekawy.
A dlaczego “Block & Crown Rimini 1985 remix”? Tego dokładnie nie wiemy, bo pewnie chodzi o jakieś wspomnienia. Używają tego określenia gdy remiksują utwór w czasów Italo Disco, jak w przypadku “Don’t cry tonight”, a wcześniej utwór Koto “Tron” i “Visitors”.

Autorami samego coveru jest amerykańsko-niemiecka formacja producencka Clueless. Adam Marano, Gina Pincosy i Sebastian Simmich. Działają od 2008 roku. Specjalizują się w muzyce euro dance , a dokładniej w  robieniu coverów. Zrobili ich naprawdę dużo. Hity Corona, Celine Dion czy No Doubt – to ten największę. W 2022 roku był to “Upside Down” (Diana Ross).

Utwór dotarł już do Top 10 Polish Dance Chart.

Lata 80-te

“Don’t cry tonight” było debiutem wydawniczym włoskiego producenta Roberto Zanettiego aka Savage. Było to w 1983 roku.

Utwór znakomicie się przyjął w naszym kraju i jest grany po dziś dzień nie tylko na parkietach tanecznych, ale też w stacjach radiowych.

W 1984 Roberto wydał inny swój wielki hit tj. “Only You”. Potem były kolejne, aż do 2020 roku. I być może będą kolejne, czasy się zmieniły.

1984 ? Radio / A Love Again
1985 ? A Love Again (Special Remix) / Fugitive
1985 ? Time
1986 ? Love Is Death
1986 ? Celebrate
1988 – I?m Loosing You
1988 ? So Close …..

2000 Lonely Night  i album “Love and rain”.

 

 

 

 

Exit mobile version