doda dont wanna hide dziewczyny z dubaju
Doda (fot. Mateusz Motyczyński /Universal Music Polska)

Doda to artystka, która zawsze starała się zaskoczyć i tak jest też w przypadku utworu “Don?t Wanna Hide”, który zapowiada film “Dziewczyny z Dubaju”. Wizerunkowo Doda ciągle znakomita (i perwersyjna), ale muzycznie jest się do czego przyczepić.

 

Po półtorarocznej przerwie muzycznej Doda prezentuje ?Don?t Wanna Hide?, utwór promujący jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich lat ? ?Dziewczyny z Dubaju?. Artystka jest producentką. W klipie pojawiły się ujęcia z filmu.

Doda napisała utwór wspólnie z Patrykiem Kumórem, Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem i Lanberry. To zapewne ci dwaj panowie odpowiedzialni są za aranż utworu, który w zamierzeniu Dody ma być nowoczesny, utrzymany w klubowym tonie.
Wydaje się jednak, że producenci nie do końca odrobili przysłowiową lekcję, bo należało po prostu skonsultować się z jakimś znajomym DJ’em, zlecić produkcje aranżu renomowanemu producentowi albo posłuchać utworów na House będących obecnie trendy. Podpowiadamy, teraz jest to “UK House”, np. kawałki Joel Corry czy RAYE.
Wielka szkoda, że linia basowa utworu nie koresponduje jak należy (vide Oliver Heldens) z wokalem, bo wtedy być może ?Don?t Wanna Hide? mógłby “poszaleć” zagranicą. Sama Doda jako wokalistka zdecydowanie na plus.
Trzeba jednak przyznać, że u Dody muzyka była zawsze na drugim planie, a na pierwszym Ona i jej charyzma. W tym przypadku wygląda to znakomicie. Dorota – jako producentka filmu – w ciekawy (i perwersyjny) sposób zachęca do obejrzenia “Dziewczyn z Dubaju”. Widać dobrze przemyślany pomysł.
Dorota Rabczewska mówi:
? Utwór opowiada o życiu w kłamstwie, o relacji, która jest zbudowana na sztucznej nadziei, o chęci wyrwania się z tej iluzji, w której sieć można wpaść zupełnie nieświadomie. To także piosenka o nieukrywaniu swoich potrzeb i marzeń o szczerej miłości. O odwadze, by wyrzucić z siebie prawdę i uwolnić się od gry pozorów, bez względu na cenę, którą przyjdzie nam zapłacić. Bo najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa. A o prawdziwą miłość zawsze warto walczyć.

O filmie

” Don?t Wanna Hide ”  wspomaga promocyjnie film ?Dziewczyny z Dubaju? bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat w polskim kinie. Za reżyserię odpowiada Maria Sadowska (?Dzień kobiet?, ?Sztuka kochania?), scenariusz napisał Mitja Okorn (?Planeta singli?), a zdjęcia to zasługa Artura Reinharta (?Pora umierać?, ?Jutro będzie lepiej?). W filmie zagrali m.in. Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Jan Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Kaczmarczyk i Józef Pawłowski. ?Dziewczyny z Dubaju? oparte są na książce Piotra Krysiaka o tym samym tytule.
Główna bohaterka filmu, Emi, to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa.
Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę?