DJ Raport blog
Home PREMIERY DUŻE OCZY …robimy na to co zrobił Smolasty-zobacz wideo film

DUŻE OCZY …robimy na to co zrobił Smolasty-zobacz wideo film

Slap House wkracza do polskiego repertuaru. Wydawałoby się jednak, że bliżej mu do Disco dance niż do Hip hop czy alternatywy. Smolasty przestawia swój nowy kawałek “Duże oczy”, który wpisuje się w ten trend, choć znawcy aktualnie popularnego brzmienia nie zgodzą się w pełni z tym twierdzeniem.

 

“Duże oczy” – prawie jak tytuł disco-polowego hitu. Nic z tego. To po prostu podejrzenie tego co zrobiła konkurencja, w tym przypadku EKIPA, a dokładniej ich mega popularny “3KIPA”. Smolasty nagrywał już w różnych gatunkach, bo nawet w reggaeton. Teraz wraca w konkretne taneczne rytmy, co nas bardzo cieszy.

Tak naprawdę Smolasty śpiewa jak śpiewał czy rapował. W przypadku ?Duże Oczy? nowym elementem jest house’owe brzmienie, po części tylko nawiązujące do Slap, bo znawcy tego brzmienia wiedzą, że to coś więcej niż tylko skoczny beat, jak w tym przypadku i Ekipy.

Odchodząc od niuansów, DJ’e dostają prosty dance’owo-house’owy kawałek, który ma spore szanse na naszych parkietach. Czy pobije bardzo udany “Raj” utrzymany w podobnym stylu? Zobaczymy, ale faktem jest, że ten utwór (sprzed dwóch lat) jest – w naszych statystykach – najlepiej odebranym przez polskich DJ’ów.

Za aranż odpowiada trzech ludzi. Najlepiej znany nam jest Tribbs. To Mikołaj Trybulec, kompozytor i producent działający niejako w cieniu, ale już z pewnymi ciekawymi dokonaniami. Podobno współtworzyli utwór “Somebody” dla Olivera Heldens’a. Współpracował również z Laidback Luke?iem w utwoirze “Whistle” (cover FloRida)

Pozostali to Francis i Pedro czyli Szymon Frąckowiak, Mikołaj Vargas. Pracowali już przy poprzednim utworze Smolastego czyli Oh Daddy”. Ale ten był typowo hip-hopowym kawałkiem.

W samym klipie gościnnie pojawiło się wiele osób związanych ze Smolastym. To Wojciech Gola, Marina, Oliwka Brazil, Janusz Walczuk i 730 Huncho.

Premierę “Duże oczy” singla poprzedziło udostępnienie fragmentu utworu w aplikacji TikTok, gdzie dzisiaj startuje oficjalny challenge związany z ?Dużymi oczami? od Smolastego ? zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy.

Niewątpliwym plusem utworu jest tekst, który sam napisał. Oto próbka.

… Babe, czemu chcesz walki ze mną codziennie?
wystarczy mi jedna na fejmie
Babe, pisze to kiedy jesteś na rave
nasze kłótnie takie niepotrzebne

wole moje złoto na szyi
ciebie w bikini
shake?y waniliowe i morze tequili
zróbmy ta żeby do tego tańczyli
jak nie znają kroków to ich nauczymy
Bo jesteś lepsza niż Cardi i Nicki
A to nie jest łatwe
A jeśli nie znikniesz mi znowu po nocy
Chyba się oświadczę …

 

Zobacz inny polski remiks dla: Bryska

Exit mobile version