Glass petals

Różne odcienie muzy EDM dedykowanej do big roomów. Starzy wyjadacze , ale i debiutanci. Oto nowe promo Tiesto, Martin Garrix, Jay Hardway, Abel Ramos i Glass Petals. Cieszy zwłaszca udany powrót Garrixa po jego, naszym zdaniem, nieudanych eksperymentach z muzyką future pop.

 

 

 

 

Ktoś powie, że to “totalna komercha”. Tak chwilami ociera się od “dance”, a wokal Micky Blue prawie jak w “Barbie Girl”. Chyba jednak ekipa Tiesto wyczuwa co rynek potrzebuje i praktycznie robi co tydzień wrzuca coś nowego. Czy to źle? Jeden powie – Tak, drugi – Nie. Tiesto & 7 Skies feat. Micky Blue – Trouble – nam się to podoba, bo jest przebojowo podane.

 


Wreszcie mamy jakis przebojowy kawałek od Martin Garrix. Ten producent po prostu wrócił do klimatu, któremu zawdzięcza popularność. I dobrze. “Mistaken” to najnowszy klubowy singiel Martina Garrixa, który producent po raz pierwszy zaprezentował podczas setów w ramach ADE oraz na ostatniej zimowej edycji Tomorrowland. Nagrał go z Rosjanami Matisse & Sadko i Alex Aris.

 


Glass Petals – ta nazwa nic nam nie mówi, ale kawałek “Nightcap” coś w sobie ma, oprócz dość lekkiej pompki. W tle słuchać nawet klimat disco. Generalnie z minuty na minutę robi się coraz mocniej i … ciekawiej. Promo z labela Helldeep Records – Olivera Heldens.

 


https://www.youtube.com/watch?v=cKBfSBv6l9s

Takie schematy już były, ale Jay Hardway zrobił ładną muzę. W “Exhale” jest chwila spokoju i jest , jak trzeba w EDM, przyłożenie.

 


Abel Ramos to na pewno weteram klubowej sceny. Tu jak widać promuje kogoś nowego – Sansixto. Kawałek o banalnym tytule “Bounce” (label Playbox) po części to “odgrzewany kotlet”, ale można się tu dosłuchać też świeżych pomysłów. Ciekawa jest zwłaszcza zmiana rytmiki tego utworu.