electrica salsa dj blackstone off

Mało jest w historii muzyki tanecznej tak oryginalnych utworów, które zarazem zdobyły ponad przeciętną popularność. To właśnie „Electrica Salsa”, którą stworzyli nieprzeciętni producenci. Kim byli? O tym i o nowym odświeżeniu DJ Blackstone i Block & Crown dowiecie się z tego artykułu.

 

Wyjaśnienie dlaczego ten nietypowy, a przez to oryginalny kawałek „Electrica Salsa” , stał się hitem za czasów mega popularności Italo Disco jest proste gdy spojrzymy na twórców. O tym niżej, bo na początek – jak zawsze – odświeżenie…

Jesteśmy mile zaskoczeni coverem „Electrica salsa”. Wersja DJ Blackstone zremiksowana przez duet Block & Crown zachowuje klimat oryginału i jednocześnie wnosi współczesną świeżość.

DJ Blackstone dał się nam poznać z równie udanej przeróbki „Happy song„.  Block & Crown to znane nam duo producenckie z Amsterdamu.  Tworzą go Adri Blok i Mitch Crown. Świetnie zremiksowali „Smells Like House” (klasyk Nirvana) czy „Voulez vous” (ABBA). Tym razem także się spisali.

O oryginale

„ Electrica Salsa ”, również zatytułowana „ Electrica Salsa (Baba Baba) ”, to piosenka grupy OFF z 1986 roku.

W ramach projektu pn OFF działali: Sven Vaeth (Väth) oraz przyszła genialna formacja Snap! czyli producenci Michael Münzing i Luca Anzilotti. To oni stworzyli klasyk wszechczasów „The Power” i kilka innych! O oto cała tajemnica oryginalności „Electrica Salsa”.

Był to pierwszy singiel OFF z albumu „Organization for Fun”. Odniósł sukces w wielu krajach, m.in. we Francji, Austrii i Niemczech, gdzie znalazła się w pierwszej trójce hitów. Popularny był i u nas. Ale to był jedyny wielki przebój ten formacji. Inne utwory przeszły bez echa.

Sven – protoplasta Trance i Techno

Sven Vaeth to w ogóle najbardziej utytułowany niemiecki DJ/producent. Odkąd w wieku 18 lat zaczął grać jako DJ w słynnym klubie „Dorian Gray”, Sven na wiele sposobów kreował fale w świecie muzyki elektronicznej: jako współzałożyciel wyznaczających trendy wytwórni Eye Q Records , „Harthouse” i „Cocoon Recordings”.

Jako właściciel klubów OMEN i Cocoon Club oraz, co może najważniejsze, jako ojciec chrzestny niemieckiej sceny trance i techno od jej powstania na początku lat 90-tych.

Oryginalny jest także tekst utworu, zobaczcie…

Tekst

… Baba baba
Mmh mmh
Aha aha
Oh dies ist die
äh wie?
Baba baba
I warn you about my secret I’m going to expose
A great threat to your bodies to your mind and souls
Don’t be alarmed it doesn’t spell danger
Stumble in the groove
Dance with a stranger
Don’t have to ask you to get up you’ll do it in your own
Baba baba
Mmh mmh
Aha aha
Believe in what I say to you: The only James Dean is not Coati Mundi of this music scene.
It’s me my friend the master of salsa
Cabasa down with me the beat is getting faster.
Don’t have to ask you to get up you’ll do it on your own.
Electrica salsa – baba baba
…..
Yubi du ba ba Yubi du ba ba Yubidubidubaba ….