Home AKTUALNOŚCI PENDEJO – Enrique przedstawia nowy utwór i album

PENDEJO – Enrique przedstawia nowy utwór i album

Enrique Iglesias 2021 (fot. Sony Music)

?Me Pasé? ciągle jest popularny, ale Enrique Iglesias, wzorem innych mega gwiazd, narzuca sobie szybkie tempo wydawnicze. Właśnie dziś pojawia się jego album ?FINAL Vol. I? i nowy singiel “Pendejo”. A dla fanów – niespodzianka – koncert w Polsce!

 

?Pendejo? to jeden z premierowych utworów, który pojawia się na nowym albumie artysty. Pojawia się on w siedem lat od poprzedniego ?Sex and Love?. Ten nowy utwór ma ciekawą kampanię promocyjną.  Wzbudził bowiem emocje wśród fanów artysty w zeszłym tygodniu, kiedy w Los Angeles, Nowym Jorku i Miami pojawiły się tajemnicze billboardy. Iglesias nazywa się na nich właśnie Pendejo (Głupiec), ale bez żadnej informacji (że to tytuł piosenki), pozostawiając kłopotliwą zagadkę dla fanów artysty. Oto teledysk.

 

?Pendejo? to ckliwa romantyczna piosenka, który oddaje odurzające uczucie pożądania, dewastację złamanego serca i przytłaczającą moc miłości, która doprowadza nas do szaleństwa i zamienia w tytułowych ?głupców?. Ot, cały Enrique. Za to go kocha świat. A w tle tej melodii płynie szablonowy reggaeton. Jest wiec tanecznie, jak ostatnio.

Teledysk do ?Pendejo?, który został nakręcony pod okiem legendarnego Jessy?ego Terrero. Enrique ożywia historię utworu występując u boku meksykańskiej aktorki Renaty Notni.

Album

enrique iglesias final vol 1Minęło aż siedem lat od poprzedniego albumu. Dlatego też sporo piosenek już jest znanych. Na albumie znajdujemy ?Me Pasé? z udziałem Farruko, 5 niesłyszanych wcześniej utworów, a także poprzednie światowe hity ?Duele El Corazón? z udziałem Wisin, ? Subeme La Radio ? z udziałem Descemer Bueno i Zion & Lennox, ?El Ba?o? z Bad Bunny oraz ?Move to Miami? we współpracy z Pitbullem.

Posłuchajmy więc tych nieznanych. To pierwsze pięć z poniższego wykazu.

Na pewno zaskakuje pierwszy utwór, nie dość ,że nagrany po angielsku, to w stylistyce Dance-Pop, chwilami Future, a nie latino. W takim stylu (i języku) jest #4 “Unwell”. Ten piąty jest jeszcze nieco inny, bo oparty na r’n’b. Należy przypuszczać, że artysta testuje swoich fanów (i nie tylko) jak odbiorą Jego inny – ten angielski – wizerunek.

Za to druga piosenka to już wzorcowy balladowy reggaeton. Podobnie utwór #3 z powyższego teledysku.

Lista utworów ?Final vol. I?

1. Chasing the Sun
2. Te Fuiste (feat. Myke Towers)
3. Pendejo
4. Unwell
5. All About You
6. Me Pasé (feat. Farruko)
7. Súbeme La Radio (feat. Descemer Bueno, Zion & Lennox)
8. Duele El Corazón (feat. Wisin)
9. El Ba?o (feat. Bad Bunny)
10. Move to Miami (feat. Pitbull)
11. El Perdon (with Nicky Jam)

Koncert w Polsce

25 września Enrique Iglesias rozpocznie trasę koncertową po Ameryce Północnej wraz z Rickym Martinem. Fani mogą spodziewać się historycznego wydarzenia z dwiema latynoskimi legendami pod jednym dachem. Artysta powróci do Polski solo już 16 lutego 2022 roku, aby zagrać na łódzkiej Atlas Arenie.

 

 

Exit mobile version