DJ Raport blog
Home PREMIERY Eseles, Margaret, Bovska > PROMO POLSKA

Eseles, Margaret, Bovska > PROMO POLSKA

Oto trzy nowe propozycje wybrane z nowości polskiej muzy. Debiutant w klimacie house rap – Eseles, alternatywna – Bovska i kolejny raz śpiewająca po polsku Margaret.

 

Na początek debiutant w Promo Polska. Niewiele wiemy na temat tego wykonawcy. Nazywa się Eseles.

Utwór “Feremony” to ciekawie wyprodukowany hip-hop house rap i co ważne nie naśladuje klimatów a la “Rozovoye vino” itp.  Gdy jednak wiemy kto jest producentem, od razu staje się jasne skąd ta jakość. Pod nazwą Ozik ukrywa się Marcin Cichoń, którego znacie jako Martin Silence lub Ozi.

 

 

Piosenka będąca czwartym singlem z albumu ?Gaja Hornby?, który jest pierwszą polskojęzyczną pozycją albumową w karierze Margaret. Produkcja “Ej chłopaku” osadzona jest na lekkim brzmieniu deep house i uderzeniach reggaeton. Do tego w tle słyszymy brzmienia tropical. Ładnie to wszystko poskładane, m.in przez KaCeZet, ale czy można powiedzieć, że jeszcze w trendzie? Nie za dużo mamy takich klimatów? Oceńcie sami. Niewątpliwym plusem jest fakt, że piosenka śpiewana jest po polsku. Wyszło fajnie.

 

 

Bovska nagrywa już od trzech lat alternatywne utwory, ale akurat ten nowy ma w sobie elementy taneczne, choćby w refrenie “Tańcz,tańcz”, a pewne frazy oparte są na hip-hop’owej linii rytmicznej. Świetnie wykręcone brzmienia. Nie bardzo można jednak zrozumieć nagłe zmiany rytmu na radykalnie szysze tempo “od sasa i lasa”. A szkoda, bo mógłby być z “Bez cukru” niezły hit … taneczny. Przydałby się tu dobty A&R.

 

 

Zobacz inne PROMO POLSKA

Exit mobile version