DJ Promotion
Strona główna POLECAMY PREMIERY EXTRA FALLING STARS 👌 Pink Panda odświeżają zapomniany hit sprzed lat

FALLING STARS 👌 Pink Panda odświeżają zapomniany hit sprzed lat

„Falling Stars” to nieco już zapomniany taneczny przebój sprzed lat i chyba pierwszy raz odświeżany. Poznajcie jego historię utworu Sunset Strippers i jego nową wersję formacji Pink Panda. A historia utworu jest całkiem ciekawa, bo zaczyna się jeszcze w latach 80-tych.

 

Producenci działający pod nazwą Pink Panda już nie pierwszy raz zabrali się za odświeżenie. W ubiegłym roku zsamplowali wokal z przeboju Mariah Carey (lata 90-te). Tym razem wzięli się za dużo młodszy utwór, „Falling Stars”, który liczy sobie 17 lat.

 

W przypadku „Fallin Stars” w wersji 2022 możemy mówić o remiksie. Wydaje się, że producenci specjalnie się nie napracowali, bo większość brzmień wzięli z oryginału. Niemniej chwała im za przypomnienie tego nieco już zapomnianego utworu , jak przeczytacie niżej, z końca dekady 80.

Formację Pink Panda tworzy trzech Brytyjczyków. To  Ardell Mafi, Michael Cassiano i Robert Porter. Pewnie usłyszymy o nich nie raz….

Oryginał

Sunset Strippers to grupa muzyki elektronicznej z Wielkiej Brytanii. To właściwie grupa jednego przeboju, bo są znani z właśnie „ Falling Stars ”. Członkowie grupy to Sergei Forster-Hall i Kieron McTernan. Większość ich produkcji to remiksy, tak jak zresztą opisywany przez nas tutaj utwór. Oto on.

I tu pojawia się ALE, bo utwór Sunset Strippers  sampluje zupełnie inny utwór wydany w  1988 roku „ Waiting for a Star to Fall ” Boy Meets Girl.

Boy Meets Girl to amerykański duet muzyczny składający się z klawiszowca i wokalisty George’a Merrilla oraz piosenkarki Shannon Rubicam . Najbardziej znani są z przeboju „ Waiting for a Star to Fall ” z 1988 roku oraz z napisania dwóch hitów Whitney Houston numer jeden : „ How Will I Know ” i „ I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me”) ”.

Bitwa wersji

I jeszcze jedna ciekawostka. w 2005 roku jeszcze jedna ekipa producentów – o nazwie Cabin Crew – zremiksowała przebój Boy meets Girl, ale nazwała go „Star 2 fall”. Obie wersje mocno rywalizowały głównie na brytyjskiej liście przebojów. Ostatecznie „Falling Stars” osiągnęły trzecie miejsce na na UK Chart, a „Star 2 fall” – czwarte czyli prawie ex equo. Też pierwszy tytuł był popularny także w Polsce.

 

 

Exit mobile version