far away charming horses Kolejna dawka nowości spod znaku Slap House. Znani i nieznani: Charming Horses x Gianni Petrarca x AKA AKA ft. Ramori, Dee feat. Iva Rii, Kyanu & Cody Island, JackMar ft.WAZARI i - po polsku - Sabina. 

Kolejna dawka nowości spod znaku Slap House. Znani i nieznani: Charming Horses x Gianni Petrarca x AKA AKA ft. Ramori, Dee feat. Iva Rii, Kyanu & Cody Island, JackMar ft.WAZARI i – po polsku – Sabina.

 

Najbardziej przypada nam do gustu „Far away”. Ciekawie „wykręcony” motyw przewodni, trochę obowiązkowej melancholii i miękki, kołyszący beat.

„Far away” (Nitron/Sony Music) to efekt współpracy brazylisko-włosko-niemieckiej, która narodziła się na Instagramie. Charming Horses to marka znana nam doskonale – to Michael Müller – znany także pod szyldem Bodybangers.

Gianni Petrarca to Włoch, zaś AKA AKA  to duet z Berlina. W jego skład wchodzą Holger Kampling i Johannes Bergheim. Znani są już, bo współpracowali m.in. z YouNotUs. Do tego dochodzi jeszcze Brazylijczyk Ramori, który zdaje się jest wokalistą.

 

Można „la la la”, ale można też „Oh my” (Joyride label). To utwór zrobiony wg 100% szablonu Slap House przez nieznanych nam O-Dee feat. Iva Rii.

Kyanu & Cody Island – Love me better

Przedpremierowy kawałek z wytwórni Playbox z dwoma bardzo pozytywnie kojarzonymi markami. To KYANU, którego znamy już od trzech lat (świetne remiksy dla Sonic One i Cleez) i ekipa Cody Island czyli producenci: Dietmar Pollmann, Hanno Lohse i Kristian Sandberg. Oni mają większy staż, bo znamy ich od 7 lat.

„Love me better” to bardzo skoczny kawałek, z prostą melodią i tekstem, a w środku – niespodzianka -wchodzi Goa trance dance.

 

 

” Something Just Like This ” to utwór amerykańskiego duetu muzyki elektronicznej The Chainsmokers i brytyjskiego zespołu Coldplay . Był hitem całkiem niedawno, bo w 2017 roku. Teraz mamy przeróbkę w wykonaniu znanego nam JackMar – znanego głównie ze wspólnych produkcji z Dave Crusher. U nas furorę zrobiła ich wersja „Rhythm Is A Dancer”.

Nowa wersja słynnego kawałka (Kima Music) nagrana z wokalistką WAZIRI, to wymieszane różne odmiany House, w tym Slap.

 

„Bluemental” (Going New) to piękna i mądra w swym przesłaniu dotyczącym natury. Sabina to wokalistka nam nieznana. Ma całkiem niezły wokal i na pewno klimatyczny. W oryginale jest to bardzo przyjemny kawałek Deep House Pop z elementami muzyki Etnicznej.

My dostrzegliśmy znacznie bardziej taneczny Matvey Emerson Club Remix, oczywiście nawiązującym stylistycznie do Slap House.

To propozycja inna niż wszystkie, i to nie tylko polskie, więc warto poświęcić chwilę, aby tego posłuchać.