DJ Promotion
Strona główna POLECAMY PREMIERY EXTRA FELICIDAD 👍 CASSIMM i Rion S przypominają przebój Boney M

FELICIDAD 👍 CASSIMM i Rion S przypominają przebój Boney M

To jeden z tzw. drugoplanowych przebojów grupy Boney M. Dlaczego? O tym niżej, bo okazuje się, że to wcale nie był taki do końca oryginał. Jest właśnie okazja do przedstawienia jego barwnej historii, dzięki dwóm producentom CASSIMM i Rion S.

 

„Felicidad” znaczy szczęście i jak widać panowie z UK – CASIMM i Rion S – wyraźnie chcą pomóc swojemu szczęściu na rynku muzycznym, choć nie są bynajmniej debiutantami. My znamy tą melodię z hitu Boney M, ale historia tego wesołego utworu jest bardziej zawiła niż się może wydawać.

 

 

To już nie Disco, ale równa i mocno wybita stopa oraz zsamplowany główny motyw wokalny z utworu „Felicidad” (Sirup Music) oczywiście w postaci coveru. Energetycznie, ale z dodatkiem funky. Bardzo stylowo. Sprawcami tej wersji są CASIMM i Rion S. Ten pierwszy to jakby Włoch, Alessio Caforio, ale pisze o sobie jako – DJ i producent z Londynu. Drugi to już typowy Brytyjczyk i to całkiem o sporym dorobku producenckim, tyle, że u nas nieznanym. Nazywa się Ryan Sewell.

Boney M. vs faktyczny oryginał „Felicidad”

była coverem letniego hitu włoskiej artystki Massary z 1979 roku „Margherita (Love In The Sun)”, który był śpiewany po włosku i został wydany po angielsku w Wielkiej Brytanii pod tytułem „Margarita (Mamma, Oh Mamma )”. I tu pojawił się słynny Frank Farian… „zakombinował” i wyszedł mocno taneczny utwór.

„ Felicidad (Margherita) ” to singiel z 1980 roku niemieckiego zespołu Boney M. , nieuwzględniony w żadnym oryginalnym albumie grupy.

W 2008 roku oddając hołd nowo wybranemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki , Barackowi Obamie , Frank Farian ponownie nagrał przebój Boney M. z 1980 r. z piosenkarkami Sheritą O. (wcześniej z dziewczęcej grupy Gift) i Yulee B. tekst piosenki. Singiel dostępny jest w języku angielskim i tzw. Spanglish wersji.

Rok 2021 to kolejny szczęśliwy rok dla Boney M , bo rządził „Rasputin„.

 

Exit mobile version