DJ Raport poleca: Figo i Samogody 'erotyczne pif paf'. Hity lutego 2023

Już sam tytuł tego utworu rozbawia, ale i intryguje. I o to chyba chodziło duetowi Figo & Samogony, w który pojawia się jeden z twórców słynnej “Bożenki”. Nie pamiętacie? Swego czasu zdobyła ona uznanie na parkietach.

 

Figo i Samogony stworzyli piosenkę, która zdecydowanie odróżnia się świeżością od większości premierowych utworów polskiej sceny. Ma szansę stać się killerem naszych parkietów, bo jest w tym tygodniu #1 na DigitalDJ. Oto “Erotyczne pif-paf”

 

Jest wesoło. nie tylko w tekście, ale jak widać i na wideo. Nas interesuje zawartość muzyczna, a ta zdecydowanie tanecznie. Słychać przede wszystkim echa lat 90-tych, ale to tylko inspiracje.

Piotr ?Figo? Połać, znany jest głównie z projektu Bracia Figo Fagot, dopilnował, aby nie było za szybko, choć w “Erotyczne pif-paf” jest 140 BPM, ale tak “na styk”.

Spinn-off

Artysta realizuje teraz – jak opisuje – swój spin-off projekt ? pod nazwą Figo i Samogony, który estetyką odwołuje się do twórczości BFF. Wcześniej był już kawałki pt. “?Nie zaufam nigdy już?” i “Miki Maus”.

Formuła tego pomysłu jest prosta. To kolejna odsłona satyrycznej i popularnej formuły sztuki obserwacyjnej, której Piotr Połać jest prawdziwym wirtuozem. W klipie możemy zobaczyć gościnnie, TikTokera – Mikołaja ?Tyszkę? Tyszkiewicza.

Jak informuje wydawca “Erotyczne pif-paf” zapowiada cały album i to jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów poznamy wkrótce, jednak wszystko ujawniane jest stopniowo, by zostawić słuchaczom jak najwięcej niespodzianek, a tych z pewnością nie zabraknie.

O nich

Projekt Figo i Samogony tworzą Piotr ?Figo? Połać oraz Andrzej Izdebski. Swoją muzykę określają jako “szalone disco”, co nas bardzo cieszy. Oznacza to bowiem, że DJ’e dostaną kolejną dawkę “szalonego rytmu”, no może nie do końca rasowego disco, ale takiego “made by Figo & Samogony”.

Tu ciekawostka, bo Piotr Połać, to nie tylko połowa duetu Bracia Figo Fagot, ale też muzyk kapel Speculum, Darmozjady i Proces. Towarzyszy mu Artur Kempa, gitarzysta i kompozytor, wspólpracujący m. in.  z zespołami El Doopa, Black River, Stachurskym i Zbigniewem Hołdysem. Z Samogonami współpracuje też Andrzej Izdebski, producent m. in. Ralpha Kamińskiego, Kazika Staszewskiego i Braci Figo Fagot.