DJ Raport blog
Home PREMIERY FIO MARAVILHA 💥Bon Entendeur świetnie odświeżają brazylijski hit

FIO MARAVILHA 💥Bon Entendeur świetnie odświeżają brazylijski hit

Bardzo ciekawym utworem zaskoczyła nas w tym tygodniu pewna formacja z Francji. Oto bardzo przyjemna piosenka pt. “Fio Maravilha”. Okazuje się, że to jest odświeżenie, a w jej tle piłkarski motyw.

 

“Fio Maravilha” czyli “Cudowna sprawa” – piosenka u nas raczej nieznana, ale z pewnością warta poznania. Oto jej premiera ad 2024 autorstwa Bon Entendeur czyli w nowej wersji, bo oryginał powstał dokładnie 52 lata temu.

 

Miła brazylijska piosenka “Fio Maravilha” została opakowana we współczesny aranż i wyraźny beat house. Fajny wokal, ale też chórki w tle świetnie współgrają. Tu ciekawostka , bo wokalistka – Nicoletta – nagrała (sama) tą piosenkę jeszcze w latach 70-tych.

Sądząc po brzmieniu wokalu jest to ten dawny wokal, a nie nowy. Nagrała to, niezależnie od wersji oryginalnej, o czym piszemy niżej.

Teraz zobaczcie co właściwie odświeżyli.

Poznajcie oryginał

“Filho Maravilha” powstał w 1972 roku. Stworzył go niejaki Jorge Duilio Lima Menezes, który artystycznie nazywał się Jorge Ben. 

 

Ciekawostką jest, ze powstał on w hołdzie słynnemu brazylijskiemu piłkarzowi (lata 60/70). Nazywał się Jo?o Batista de Sales , a na boisku właśnie tak jak tytuł tej piosenki.

 

 

 

Exit mobile version