FORTELLA – Get up off the floor – nowy klubowy głos z Norwegii

FORTELLA - Get up off the floor

Nieznana, bo debiutująca, młoda wokalistka i DJ’ka z Norwegii zwróciła naszą uwagę przynajmniej dwoma rzeczami w swoim właśnie opublikowanym utworze. Nazywa się FORTELLA.

 

Każdy nowy interesujący głos czy brzmienie budzi nasze zainteresowanie, bo co tu dużo mówić , przydałoby się coś świeżego na rynku muzyki tanecznej. Nie znaczy to, że mamy do czynienia ze zjawiskiem kryzysu. To raczej kwestia “ubarwienia” seta dj’skiego. Mamy właśnie taki utwór dziewczyny, która nazywa się FORTELLA.

 

 

„Get Up Off The Floor” to pierwszy oficjalny singiel debiutującej DJ-ki i producentki mieszkającej na… londyńskiej łodzi, gdzie nagrywa swoje hipnotyzujące sety. Naszą uwagę zwrócił jednak jest nietuzinkowy i bardzo oryginalny wokal.

Jest on “opakowany” innym niż to najczęściej słyszymy obecnie klubowym aranżem. Słychać , że FORTELLA ma swoje własne spojrzenie na muzykę taneczną i nie inspiruje się (jak się wydaje mi) kimś lub czymś co już znamy.

O niej

Pochodząca z Norwegii FORTELLA początkowo zamieszkała nad starym londyńskim klubem nocnym i postanowiła go sprawdzić. Zainspirowała się brytyjską DJ-ką i producentką Hanną Wants, która tam co noc czarowała publikę. Wtedy zrozumiała, że właśnie to powinna robić w życiu.

To właśnie tam, w kameralnym podziemnym klubie, pośród blasku opalizujących świateł, pulsu basu z głośników i kapiącego z sufitu potu, narodziła się FORTELLA.

Nazwała się na cześć norweskiego „å fortelle” („opowiadać”), którego wymowa w języku angielskim jest bliższa „a”, co dało „fortella”.

Być może mamy do czynienia ze wschodzącą gwiazdą muzyki EDM, która – co tu mówić – zdominowali mężczyzni.

Świeżo po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Virgin Records Germany, młoda DJ-ka połączyła siły z tajemniczym brytyjsko-szwedzkim duetem producenckim Laconic. Skutkiem czego powstał właśnie „Get Up Off The Floor”.

Jak mówi:

– “Ta piosenka powstała z mrocznych czasów Jest trochę tak, jakby była pokryta bliznami i siniakami. Ale mówiła: „nie pozwól, aby coś ściągnęło cię w dół”.

Czy ta dziewczyna rzeczywiście ma talent, a utwór potencjał ? Oceńcie sami, ale pod warunkiem wysłuchania go w całości…

A to przykład co już umie jako dj-ka.

https://www.instagram.com/p/CQ01H5nL1HH/?utm_source=ig_web_copy_link