DJ Raport blog
Home PREMIERY Freak – Doja Cat vs Paul Anka i Twelve vs J.Timberlake >stare/nowe

Freak – Doja Cat vs Paul Anka i Twelve vs J.Timberlake >stare/nowe

Dość rzadko mamy okazję słuchać odświeżenia hitu z dekady lat 50-tych. Pojawiła się teraz, właśnie taka, w postaci hitu, który wylansował Paul Anka. Nowa adaptacja nazywa się “Freak”, a firmuje go Doja Cat. Druga przeróbka jest zdecydowanie świeższa, bo Justin Timberlake nagrał swój przebój tylko 14 lat temu. Przypomina go teraz formacja Twelve.

 

 

Singiel “Freak”, który początkowo znajdował się tylko na SoundCloud, gdzie zdobył ponad 5 milionów odtworzeń i został wykorzystany potem w serwisie Tik Tok w 1,2 milionach filmików. Ale sama adaptacja tego starego (Paul Anka) utworu w postaci “Freak” jest ciekawa sama w sobie, bo zamienia ckliwą balladę na hip hopowy kawałek, który firmuje Doja Cat.

 

Bardzo dawno nie mieliśmy takiego eksperymentu!

Doja Cat jest nam już dobrze znana. Urodzona i wychowana w Los Angeles raperka swój pierwszy utwór umieściła na SoundCloud w 2013 roku, w wieku 16 lat. Po podpisaniu kontraktu z RCA w 2014 roku, artystka wypuściła pierwszą EP-kę ?Purrr!?, a 4 lata później debiutancki album ?Amala?, lecz to wydane w sierpniu ?Mooo!? pozwoliło jej trafić do mainstreamu. Doja Cat podczas swojej kariery współpracowała z takimi artystami jak Chance The Rapper, Katy Perry, Chris Brown oraz J.Cole.

2019 rok to był naprawdę świetny okres dla Doja Cat. Można po nim wywnioskować, że czeka ją długa i owocna kariera. Piosenkarka wypuściła w tym czasie kawałki ?Tia Tamera? feat. Rico Nasty oraz hit ?Juicy? feat. Tyga, który ukazał się na jej najnowszym albumie ?Hot Pink?.
Doja zdołała zagrać na topowych festiwalach, m. in. na Rap Caviar Live Miami, Posty Fest, Day n Vegas, Rolling Loud LA.
2020 rok zapowiada się dla artystki jeszcze lepiej dzięki sukcesowi singla ?Say So?. Utwór uzyskał status platynowej płyty w Polsce i Stanach Zjednoczonych i znalazł się na 1. miejscu listy Billboard Hot 100, i 1. miejscu na liście Top 40 radio w USA.

Porównajcie teraz do oryginału

czyli ?Put Your Head on My Shoulder?.

?Put Your Head on My Shoulder? to piosenka napisana przez kanadyjskiego piosenkarza. To słynny Paul Anka, najbardziej znany z “Diana”, ale jak widać miał jeszcze kilka innych przebojów. Utwór powstał w sierpniu 1958 roku i wydana został jako singiel w 1959 roku odnosząc wielki sukces, bo osiągnął 2. miejsce na liście Billboard Hot 100.

 

Oto drugie odświeżenie, znacznie młodsze w swojej historii.

 

 

Twelve to specjalny projekt, który ma za zadanie ukazywać klasyczne, już zapomniane utwory w kompletnie nowej odsłonie. Pod nazwą Twelve co miesiąc będą się ukazywać aranżacje starych singli, nad którymi pracowali najlepsi producenci i wokaliści naszych czasów. Producentem wykonawczym całego przedsięwzięcia jest szwedzki producent Jimmy ?Svidden” Koitzsch, który współpracował z takimi artystami jak: Galantis, Miike Snow, Hillary Duff, czy Adam Lambert. W 2015 roku Jimmy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Dance za singiel ?Runaway (U & I)”.
?I Think She Knows? to drugi po ?Mad World? (klasyk zespołu Tears For Fears z 1983 roku) kawałek z projektu, który będzie prezentował przez następny rok nowe odsłony znanych utworów. Gościnnie w utworze pojawiła się My Marianne, czyli brytyjskie alter-ego Molly Sanden – jednej z największych szwedzkich gwiazd popu. W lutym tego roku artystka została wyróżniona prestiżową nagrodą Grammy w trzech kategoriach: Artist of the Year, Best Album oraz Best Pop. A samo odświeżenie brzmi bardzo ciekawie, ma bujany rytm i nie za skomplikowany aranż.

Przypomnijmy sobie oryginał, który nazywa się nieco inaczej,  bo “Lovestoned / I think she knows…”

Śpiewa go Justin Timberlake, który wydał go na albumie ?Future Sex/Love Sounds?, w  2006 roku. Piosenka zdobyła nagrodę Grammy dla najlepszego nagrania tanecznego podczas ceremonii w 2008 roku. Utwór pojawił się też w oficjalnych remiksach autorstwa Justice, Tiësto i Kaskade.

 

 

Exit mobile version