DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA Gigi D’agostino jak za dawnych lat w “Shadows Of The Night”

Gigi D’agostino jak za dawnych lat w “Shadows Of The Night”

To naprawdę zaskakujące , że ten doświadczony producent z Włoch nie idzie dziś w tempie 140+ BPM. Dziś jest ciągle wierny swojemu brzmieniu Euro-dance, a raczej Italo-dance.

 

Według naszych danych w 2024 roku, mija dokładnie 30 lat, kiedy Gigi D’agostino rozpoczął swoją karierę jako producent, w labelu o nazwie “Noisemaker”. Ma spory dorobek, z którego stara się czerpać. Najczęściej jest to ten najlepiej znany czyli “L’Amour Toujours”. Tym razem wykorzystał inny, ze swojego repertuaru, ale nazwał go po nowemu czyli ” Shadows Of The Night “.

 

Gigi D’agostino to doświadczony producent i wie, że dziś warto wykorzystać potencjał twórczy młodego pokolenia. Zrobił to już doskonale w “In my mind” (2018) i “Hollywood” (2020). Według statystyk Digital DJ ten pierwszy jest jednym z najlepiej pobieranych utworów wszechczasów.

Dziś producent wykorzystuje mniej znany przebój ze swojego repertuaru. To Another way”, który powstał w 2000 roku. To owoc współpracy z duetem producentów i DJ-ów BOOSTEDKIDS, który tworzą dwaj Włosi: Dany Spada i Frankinelli. Możecie ich kojarzyć z remiksu “Heading Up High“, dla Armina Van Buurena. Specjalizują się w Hardstyle.

Co panowie zrobili razem w “Shadows of the Night”? Wykorzystali motyw kompozycji ?Another Way? i dopisali nowe słowa, nagrywając nowy wokal.

 

O nim

Naprawdę nazywa się Luigino Celestino di Agostino. Swoją karierę zaczął w … 1986 roku, najpierw jako DJ, na fali Italo disco. Jako producent zadebiutował w 1994 roku, ale nie poszedł z tym nurtem, a stworzył jego odmianę. To “Italo dance”. Dopiero kilka lat później (1999) powstał słynny hit Eiffel 65.

W 1999 roku powstał jego największy przebój tj. “L’amour toujours”. Inne to: “The Riddle”, “Bla bla bla” i właśnie Another Way”. Producent doceniany jest także jako artysta koncertowy, bo był specjalnym gościem na festiwalu San Remo 2024.

 

 

Exit mobile version