god is a dj faithless david guetta

„God is a DJ” to klubowy klasyk przez duże „K”. Gdy pojawił się w dekadzie 90 prawie wszyscy zrobili wielkie „Wow”. Teraz David Guetta, realizując swoje klubowe (a nie pop) pasje, zrobił remiks legendarnego kawałka.

 

O oryginale „God is a DJ” jak zwykle piszemy niżej, a na początek wersja Davida Guetty.

 

„God is a DJ” to nie jest manistreeomowy remiks utworu Faithless, bo David Guetta potraktował słynny sample w sposób na jaki mógł zasługiwać. To nowoczesne EDM, a dokładniej Future Rave.

 

O oryginale

Utwór ma na liczniku ponad 20 lat i nie każdy musi go znać czy kojarzyć, bo nie jest to utwór odświeżany.

 

„ God Is a DJ ” to kawałek brytyjskiej grupy Faithless , napisany przez Maxi Jazz , Rollo , Sister Bliss i Jamiego Catto . Został wydany 24 sierpnia 1998 roku jako główny singiel z drugiego albumu studyjnego, ” Sunday 8PM”.
Singiel osiągnął szóste miejsce w na listach w Wielkiej Brytanii, a we wrześniu 1998 roku osiągnął również pierwsze miejsce na liście US Billboard Hot Dance Club Play .
Faithless zdobył nagrodę „Brit Award” za „najlepszy brytyjski wykonawca” w 1999 roku za pracę nad tym albumem. Formacja powstała w 1995 roku i zyskała już wtedy popularność dzięki utworowi „Salva Mea (Save Me)”. Działa zdaje się do dziś, w okrojonym składzie, ale jej największym hitem jest „Insomnia”, która powstała w 1995 roku. Dziś to już duet czyli Sister Bliss i Rollo.
Zespół gościł raz w Polsce na koncercie, gdzie miałem okazje ich poznać. Było to w klubie „Colosseum” (chyba?), w Warszawie.

W tej chwili pojawił się cover tego utworu. Jego autorem jest Mike Candys. Szkoda ,że nie remiks oficjalny jak w przypadku Davida Guetty.

Albumy

  • Reverence (1996)
  • Sunday 8PM (1998)
  • Outrospective (2001)
  • No Roots (2004)
  • To All New Arrivals (2006)
  • The Dance (2010)
  • All Blessed (2020)