Home DJ PROFESJA Gregory Blade After Weekend #009**Xoni On Air Episode#117**Koncert w przestworzach

Gregory Blade After Weekend #009**Xoni On Air Episode#117**Koncert w przestworzach

Oj dzieje się dzieje! Tym razem trzy stream’owe propozycje; dwie z nich to zupełnie coś nowego: w After Weekend #009 miksujący niewidomy Gregory Blade i “Koncert w przestworzach” czyli DJ Inox / DanSax / Blue Sky Balloons, a do tego jeszcze serwujemy cotygodniowy Xoni on Air #117.

 

After Weekend #009 – Gregory Blade 

After Weekend #009 - Gregory BladeGregory Blade to uczestnik naszego kursu szkoleniowego w Pszczynie, bodaj w 2012 roku. Grzegorz, bo tam na na imię, był i jest niewidomy, ale przyszedł  nauczyć się miksować. Tak się złożyło, że zajęcia odbywały się niedaleko miejsca gdzie mieszka (Bilesko-Biała).  Zarówno On jak i wykładowcy wówczas nie wiedzieli jak to zrobić, aby nauczyć osobę nie widząca płyt i takiego urządzenia jakim jest sprzęt didżejski. Wszyscy stanęli przed nie lada wyzwaniem.

Wystarczyło się jednak bliżej poznać. Grzegorz sporo nam opowiedział o sobie, o swoim życiu, przyzwyczajeniach, a potem zaczął poznawać sprzęt swoimi metodami czyli na dotyk. Tu trzeba dodać, że osoby niewidome maja bardziej wyostrzone zmysły, w tym przypadku, dotyku. Dlatego zapoznanie ze sprzętem przebiegło dość szybko.

Co do samych płyt Gregory Blade ma swojej sposoby. Nakleja na okładki paski z alfabetem Braille’a czyli wypukłościami tekstu, który “czyta się” palcami.

Dalej poszło z górki, bo Grzegorz zapoznał się dokładnie z muzyką na płytach, wygrał te utwory, które mu pasowały i z dnia na dzień doskonalił swoje umiejętności. Trzeba tu jeszcze powiedzieć, że ma doskonały słuch – bardziej wyczulony niż każdy z nas. To mu bardzo ułatwiło naukę. Efektem tego był zdany egzamin na certyfikat DJ Promotion oraz występ (set) dla publiczności na Mistrzostwach Polski DJ’ów w Kielcach.

Oprócz tego widać u niego ogromna miłość do muzyki, nie tylko tanecznej i miksowanej. Jest dwukrotnym laureatem TV programu “Jaka to melodia”! Gra też na akordeonie, czasem na imprezach weselnych. Postać Gregory Blade jest znakomitym przykładem dla tych, którzy uważają, że mają “pod górkę” i chcą zrezygnować. Spójrzcie na niego … nie warto się poddawać w dążeniu do celu!

 

Z kronikarskiego obowiązku przedstawiamy też dwa ostatnie streamy “Xoni on Air”.

Xoni On Air Episode#117 Martin Rosa / DJ Inox

117 edycja Xoni on Air odbyła się w studiu jak zwykle.

Gościem był Martin Rosa, a o czym panowie rozmawiali dowiecie się ze streamu.

Koncert w przestworzach: DJ Inox / DanSax / Blue Sky Balloons

Najwyraźniej DJ Inox nie dał rady wytrzymać do środy, do kolejnego “Xoni on air” i zafundował nam coś extra w czwartkowy wieczór. To “Xoni on Air – special edition”.

Tak, to nie pomyłka! Możliwości techniczne są już takie, że można transmitować w lotu ptaka, a w tym przypadku z balona, który unosił się 50 metrów nad ziemią. Zawiadywała nim ekipa Blue Sky Balloons, miksował DJ Inox, a dogrywał mu saksofonowe partie na żywo DanSax. Muzyka to jedno, ale te widoki ….  

 

 

Zobacz poprzednie streamy Xoni on Air #116 i DJ Promotion After Weekend #008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version