Handsome Habibi

“U can’t touch this” i “La Bamba”. Któż nie lubi tych oryginałów? Oto mamy dwie fajne przeróbki tych, co prawda niedoścignionych oryginałów, ale oba odświeżenia wnoszą jednak coś fajnego. Handsome Habibi przerabiają MC Hammera, a Luca Debonaire – Richie Valens. Takich utworów teraz nam trzeba!

 

 

 

 

 

 

Handsome Habibi, najprzystojniejszy wirtualny duet, tworzą bracia Karl vF oraz Cinco Mil. “Don’t Waste My Time” to ich drugi singiel. Utwór oparty jest na genialnym motywie przewodnim z “U Can’t Touch This” MC Hammera. Poprzedni ich utwór nazywa się “Whistle”.

Porównajmy go z oryginałem…

 

?U Can’t Touch This? to utwór wyprodukowany i wykonany przez MC Hammera z jego albumu z 1990 roku “Please Hammer, Don’t Hurt ‘Em”.

Nie jest to jednak oryginał. Oto on.

Autorem oryginału jest Rick James, a wersja MC Hammer zawiera sampla wiodącego motywu ?Super Freak?, która postała w 1981 roku. Ale to ?U Can’t Touch This? zdobył wielką sławę i był używany lub przywoływany w programach telewizyjnych, filmach, reklamach i innych formach mediów. Otrzymał także nagrody i wyróżnienia, przede wszystkim Grammy i MTV.

Osiągnął najwyższe miejsca na Billboard Hot R & B / Hip-Hop Singles & Tracks oraz na listach przebojów w kilku krajach. Lubimy go do dziś!

 


 

Holenderski producent Luca Debonaire wyprodukował swoją wersję tego latynoskiego klasyka i nazwał ją “Tropica Bamba”. Oczywiście zamieniając ją na House.

Oto legendarny oryginał.

https://www.youtube.com/watch?v=jSKJQ18ZoIA

?La Bamba? to meksykańska pieśń ludowa, pochodząca ze stanu Veracruz, najlepiej znana z adaptacji Ritchie Valensa z 1958 roku, ale wielką sławę zdobyła w dekadzie 80. Wersja Los Lobos była utworem tytułowym filmu “La Bamba” z 1987 roku i osiągnęła pierwsze miejsce w listach przebojów w USA i Wielkiej Brytanii w tym samym roku. Ciekawe, że ta wersja jest bardziej popularna u nas niż Valensa.

 

 

zobacz inne STARE / NOWE