DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA HOUDINI Dua Lipa tanecznie wraca z nowym utworem, jako ikona.

HOUDINI Dua Lipa tanecznie wraca z nowym utworem, jako ikona.

Ta brytyjsko-albańska wokalistka nie jest już jedną z wielu przebojowych artystek muzyki pop. Jak dowiecie się niżej wyszła już jakiś czas temu poza muzykę, stając się  – w jakimś sensie – ikoną. Oto mamy jej zupełnie nowy utwór “Houdini” i co nas cieszy – taneczny.

 

 

Dua Lipa otwiera nowy rozdział w swojej karierze, bo powraca z kawałkiem “Houdini”. To jej kolejny krok po przebojowym albumie “Future Nostalgia” z 2020 roku. Utwór ukazuje się wraz z oficjalnym teledyskiem.

 

 

“Houdini” to mieszanka typowego elektronicznego dance-pop z odrobiną funky, bo tu wspomnijmy – wcześniej nagrywała w takim brzmieniu, z powodzeniem.

Piosenka napisana jest przez Lipę, którą wspierali Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. oraz  Kevin Parker z Tame Impala. Są oni również głównymi współpracownikami całego projektu. Za produkcję nagrania odpowiadają Parker i Harle.

Jak mówi:

  • Ten utwór reprezentuje najlżejsze, najbardziej uwalniające aspekty mojego bycia singielką  “Houdini” to kawałek z przymrużeniem oka. Zastanawiam się nad tym, skąd wiedzieć. Czy ktoś jest naprawdę wart mojej uwagi czy ostatecznie będę go olewać. Nigdy nie wiadomo, dokąd coś może nas zaprowadzić. Na tym polega piękno bycia otwartym na wszystko, co życie rzuca nam pod nogi. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym uczuciem wyzywającej błogości z moimi fanami.

 

Światowa gwiazda

Dua Lipa, trzykrotna laureatka Grammy i sześciokrotna Brit Award, zakończyła 2022 wśród najlepszych wykonawców roku. Gazety Variety i Billboard uznały jej koncerty w ramach “Future Nostalgia World Tour” za jeden z najlepszych występów na żywo minionego roku. Album, zatytułowany tak samo jak trasa, ugruntował Jej pozycję jako ulubienicy krytyków oraz topowej artystki radiowej. To już nie tylko hit “Cold Heart“.

Dua osiągnęła status supergwiazdy na scenie i poza nią, dzięki wielu pasjom poza światem muzyki. W 2022 roku uruchomiła “Service95”, globalną platformę redakcyjną poświęconą stylowi, kulturze i społeczeństwu.

Towarzyszący podcast, “Dua Lipa: At Your Service”. Zawiera przemyślane rozmowy z popularnymi gośćmi, bo od innych wykonawców i artystów po autorów i aktywistów. Uznano go za jeden z najlepszych podcastów 2022 roku przez Spotify.

Pasja Duy do czytania i zamiłowanie do opowiadania historii, doprowadziły ją natomiast do uruchomienia trzeciej i najnowszej gałęzi platformy, “Service95 Book Club”.

Jako ikona mody, Dua gościła na okładkach wszystkich najważniejszych magazynów modowych na świecie, od “Vogue” i “Elle” po “W” i “Dazed”. Ostatnio współprojektowała kolekcję Versace “La Vacanza”, wraz z ikoną – Donatellą Versace.

Kolekcja odzieży damskiej zadebiutowała na pokazie mody w Cannes w maju 2023 roku, a “Vogue” donosił o “najgorętszej współpracy lata”.

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version