OMC HOW BIZARRE MADISM REMIX

„How Bizarre” zaliczany jest do najlepszych nowozelandzkich piosenek wszech czasów. Rzeczywiście ta piosenka formacji OMC ma w sobie to „coś”. Jest okazja przypomnieć ją sobie, bo własnie pojawił się Madism remix.

 

Utwór nie tak stary, ale jakby nieco zapomniany. Być może dlatego, że Grupa OMC pochodzi z Nowej Zelandii. Oto „How bizarre” w nowym remiksie Madism.

Jak widać remiks Madism nie idzie za daleko i zachowuje w swoim głównym zarysie klimat oryginału. Jest on bardziej taneczny, bo w stylu House i dopasowany na współczesne czasy. To taki pewien trend, który widzimy na przykład w innym zremiksowanym przeboju sprzed lat.  Madism jest producentem z Holandii, którego możecie znać  już z kilku autorskich utworów. Ostatni to „All for you”.

Utwór dostał wysokie oceny w naszym plebiscycie Top remix

O oryginale

„ How Bizarre ” to utwór napisany i nagrany przez nowozelandzką grupę muzyczną OMC.

 

Utwór miał premierę w grudniu 1995 roku jako główny singiel z ich jedynego albumu o tej samej nazwie i trafił na szczyty list przebojów w co najmniej pięciu krajach: Australii, Austrii, Kanadzie, Irlandii i Nowej Zelandii. OMC mieli jeszcze kilka udanych singli w Nowej Zelandii, w tym ” On the Run ” i „Land of Plenty”.

Piosenkę wykorzystano w filmach Palmetto i Disney’a z 1998 roku.

O OMC

OMC , czyli Otara Millionaires Club , to nowozelandzka grupa muzyczna, a następnie duet, z wokalistą Pauly Fuemana. Później został on jedynym członkiem. OMC było najbardziej znane właśnie z przeboju ” How Bizarre „, uznanego przez Australasian Performing Right Association za jedną z najlepszych nowozelandzkich piosenek wszech czasów! Pełna nazwa zespołu to żartobliwe nawiązanie do statusu Ōtary jako jednego z najbiedniejszych przedmieść Auckland .

Phil , jak i jego brat Pauly Fuemana zmarli w 2005 i 2010 roku, ale jak widać ich muzyka przetrwała.