i feel for you Yvvan Back martina budde Chaka khan

Każdy szanujący się DJ powinien znać ten utwór ! Postaramy się pokazać niżej – dlaczego. Oto funkowy klasyk z dekad 70/80 , dziś odświeżony na nutę house przez Yvvan Back i Martina Budde.

 

Jesteśmy za przerabianiem 👍 takich genialnych klasyków. Poznajcie historię tego utworu, ale na początek ta nowa wersja „I feel for you”.

„Feel for you” ad 2022 [Groovy Firehorse 66] jest bardzo dynamiczna, ale też świetnie nawiązująca do klimatu oryginału, który jest soul’owy. To zasługa znanego nam doskonale producenta, który nazywa się Ivan Melega aka Yvvan Back i DJ’ane z Niemiec Martiny Budde. Oto mamy świetnie brzmiąca House Music.

 

O oryginale

„ I Feel for You ” to utwór napisany  przez słynnego Prince’a , która pierwotnie pojawiła się na jego albumie zatytułowanym w 1979 roku . Oto ona.

 

Jednak najbardziej udana i znana wersja została nagrana kilka lat później wokalistkę Chaka Khan. Pojawiła się na jej albumie z 1984 roku o tej samej nazwie .

 

Została laureatką dwóch nagród Grammy za najlepszą piosenkę R&B (z Prince’em jako autorem piosenek) oraz za najlepszy żeński występ wokalny R&B dla Khan.

To nie jedyna udana wersja, bo były też inne , jak jak The Pointer Sisters nagrały swoją, w 1982 roku. Z kolei w 1993 roku Britney Spears i Justin Timberlake zaśpiewali tę piosenkę w TV show „The Mickey Mouse Club„.

Teraz chy6ba jest jasne, żę taki utwór jak „I feel for you” po prostu trzeba znać.