PROMO DANCE Ilkay Sencan

Muzyka Dance w różnych odcieniach to w tej chwili już nie tylko taneczny pop, ale też reggaeton czy lekki deep house. Wszystkie te gatunki łączy prosta i pogodna melodia. W tym tygodniu mamy kilka takich bardzo przyjemnych kawałków. Oto Ilkay Sencan & Era Estrefi & Arash , Parov Stelar, Sam Feldt ft. Ella Hendersson i Little Mix.

 

 

Coraz bardziej zyskujący sławę turecki producent Ilkay Sencan (Ilkay Sencan & Dynoro, Yves V & Ilkay Sencan feat. Emie,…) tym razem w nie klubowym kawałku ze znaną nam wokalistką z Kosowa Erą Estrefi i jeszcze bardziej znanym Arash’em. To zresztą już drugi kawałek obu panów.

„No maybes” to utwór osadzony na rytmie reggae, trochę przypominający wielki hit „Rockabye” (Clean Bandit ft. Sean Paul & Anne Marie), żeby nie powiedzieć „kopiujący”. To jednak sprawa drugorzędna w punktu widzenia Dj’a. Oto mamy fajny lekki kawałek do tańca, no… na razie w domu.

 


Ten producent ciągle robi w podobnym stylu czyli electro swing, a nam się to dalej podoba. Muzyka producenta Marcusa Füreder’a, bardziej znanego jako Parov Stelar to zgrabny mariaż hiphopowo-breakbeatowych rytmów, wysmakowanych jazzowo-elektronicznych aranżacji (pojawia się nawet charleston) oraz zmysłowych, ale wpadających w ucho soulowo-popowych melodii. „Brass devil” to mieszanka swingu z lekkim rytmem tanecznym, dlatego umieściliśmy to w tym dziale. Brawo!

 


Sammy Renders czyli Sam Feldt dostarcza nam kolejną lekką i melodyjną produkcję deep house pt.””Hold Me Close”. Ella Hendersson to wokalistka, która już nagrywała z Jax Jones, Kygo i przede wszystkim z Sigala.

 


Nowy utwór girls bandu z Wlk.Brytanii Little Mix „Break Up Song” to typowa muzyka pop do tańca, ale tym razem w szybszym wydaniu. Inspirowany jest brzmieniowo latami 80. Brakuje tu jednak jakiegoś przebojowego lajt motywu, co nie przeszkadza , że utwór stał się już hitem w Wlk.Brytanii.

Warto go więc ocenić indywidualnie. Piosenka opowiada o tym, jak zakończyć relację i zostawić przeszłość za sobą. Autorkami i autorami piosenki są Jade, Perrie, Leigh-Anne, Kamille, Frank Nobel oraz Linus Nordstrom.

 

 

Zobacz inne PROMO DANCE