Quarterhead, Camylio - Is It Love
Quarterhead (fot. Universal Music)

Duet Quarterhead podkręca tempo i produkuje kolejne single. Tym razem jednak w „Is It Love” na wokalu zatrudnili nieznanego Camylio.

 

Producencko-didżejski duet Quarterhead nawiązał współpracę z młodym, utalentowanym wokalistą Camylio. Efektem kooperacji jest ten kawałek pt. „Is It Love”.

 

„Is It Love” to połączenie lekko klubowego brzmienia, który znany nam jest od ponad roku, z prostą popowa linią melodyczną. Janik Riegert i  Tapen Josua Sraburski aka Quarterhead producencko sprawdzili się tu znakomicie. Zwłaszcza fraza instrumentalna ma ciekawy motyw brzmieniowy. Całość wydaje się nieco za słodka, ale oceńcie to już sami…

Producenci mówią

– Napisanie wielkiego klubowego hymnu z radośnie-melancholijnym nastrojem było w naszych planach od dawna. Kiedy jesienią zeszłego roku weszliśmy do studia z duńskim wokalistą Danielem Schulzem, wiedzieliśmy, że nadszedł czas, aby spróbować. Piosenka „Is It Love” opowiada o najsilniejszym uczuciu na świecie: Miłości. A głos Camylio idealnie wpasował się do melodii i tekstu.

Coraz większy dorobek

Quarterhead na koncie mają piosenki oraz produkcje dla takich wykonawców jak Cheat Codes, Ofenbach, Robin Schulz, ATB, HUGEL, Felix Jaehn, Ella Henderson, Lum!x, Alle Farben, KIDDO, Juan Magan, ILIRA czy Benjamin Ingrosso.

Po wyprodukowaniu przebój „The Passenger” dla Lum!x, który zgromadził 100 milionów streamów, Quarterhead wydali własny hit „Head Shoulders Knees & Toes”.

Dziś duet ma już 500 milionów odsłuchów, miejsce w top 50 zestawienia Spotify Global, top 30 w aplikacji Shazam czy 8. pozycję wśród najpopularniejszych wykonawców w europejskich rozgłośniach radiowych.

Duet współtworzył również singiel „Hurricane” Ofenbach razem z Ellą Henderson. Piosenka zgromadziła już ponad 100 milionów streamów.

Dzięki transmitowanym w mediach społecznościowych występom, Camylio w zawrotnym tempie stał się fenomenem, słynącym z głosu o niezwykłej skali.

Na 16. urodziny rodzice pozwolili mu wybrać: „samochód albo laptop”. Na szczęście wybrał laptop, spędzając wiele godzin, nagrywając piosenki i zgłębiając tajniki produkcji.

W listopadzie 2020 roku uruchomił swój profil na TikToku, gdzie codziennie publikował jeden film. Prawdziwym przełomem okazała się jednak interpretacja piosenki „Love Is Gone” SLANDER feat. Dylan Matthew, która w ciągu niespełna dziesięciu dni zdobyła ponad 50 milionów odsłon.