its tricky crazy frog run dmc

“It’s tricky” – klasyk o podwójnym rodowodzie pojawia się w wersji “szalonej żaby”. To głównie z myślą o małolatach.Przy okazji warto wspomnieć, że oryginał “na lewo” zsamplował fragmenty dwóch przebojów lat 80-tych. Oto szczegóły.

 

“Crazy Frog” to dość osobliwy projekt muzyczny w historii współczesnej muzyki. Wszystko zaczęło się około 2004 roku, potem przycichło na dobre 10 lat, by teraz powrócić … przy udziale Tik Toka. Tylko czy “It’s tricky” – klasyk Run DMC jest najlepszym utworem na come back”? Oto wersja żaby.

 

Gdyby podchodzić do oceny muzycznej, “Tricky” trzeba by uznać za shit. Pamiętajmy jednak, że to po prostu projekt biznesowy. Ktoś wymyślił, ktoś animował, ktoś nagrał i ktoś sprzedał.

 

Jak to było?

Szwedzki animator filmowy Erik Wernquist stworzył najbardziej nieprawdopodobną gwiazdę współczesnej muzyki pop. To wizualnie, a muzycznie żabę stworzyli Wolfgang Boss wraz z zespołem produkcyjnym VooDoo Music i Bass Bumpers. W skład jego wchodzą dodatkowo: Andreas Dohmeyer, Henning Reith, Matthias Wagner i Reinhard Raith.

Muzycznie pomysł był prosty – robić covery wg określonego schematu, tak nieco przaśnego muzycznie, bo tu obraz jest ważniejszy. To co robi “szalona żaba”.

Na początku 2021 roku Crazy Frog został wyrwany ze swojego dziesięcioletniego snu zimowego ? odrodził się w ramionach nowej generacji TikToka.

Tacy TikTokerzy jak Kimberly Loaiza (55,2 mln obserwujących) i Karla Bustillos (20 mln obserwujących), wykonali choreografie do utworu, przywracając naszą ulubioną żabę do życia. Odświeżony i odmłodzony, Crazy Frog planuje nowy album, wraz z regularnymi singlami, teledyskami, występem na żywo, a nawet serialem telewizyjnym.

Czy to więc hit, kit, pastisz czy shit ? Tu przypomina się pewien cytat z pewnego filmowego klasyka: “stary, to nic osobistego… to tylko biznes”. Tak, to tylko sposób na biznes.

 

Słynny oryginał

Warto jeszcze odświeżyć.

? It’s Tricky ? to czwarty singiel z albumu Run DMC , “Raising Hell” (1987) . Utwór zajął 57 miejsce na liście Billboard Hot 100 i 21 miejsce na liście Hot R&B/Hip-Hop Songs .

W Wielkiej Brytanii piosenka znalazła się na 16 miejscu na UK Singles Chart po swoim oryginalnym wydaniu i na 74 miejscu po zremiksowaniu przez Jasona Nevinsa w 1998 roku.

Dwie dekady po wydaniu piosenki grupa The Knack pozwała Run-DMC na podstawie ?It’s Tricky? zsamplował swoją piosenkę ? My Sharona ? bez pozwolenia.

“It’s tricky” zawiera dwa sample hitów tj. ?My Sharona? The Knack i “Mickey ? Toni Basil. The Knack w 2006 roku ostatecznie dogadał się z Run DMC.