jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Jason Derulo x David Guetta ft.Nicki Minaj & Willy William> niezwykła przeróbka

Jason Derulo x David Guetta ft.Nicki Minaj & Willy William> niezwykła przeróbka

David Guetta jest prawdziwym mistrzem zaskakiwania nie tylko swoich fanów. Tydzień temu pisaliśmy, że skręcił w kierunku muzyki techno, tymczasem dziś mamy inny utwór. Idzie on w kierunku muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Mowa o utworze Jason Derulo x David Guetta(feat. Nicki Minaj & Willy William) – Goodbye, który zapewne powalczy o miano hitu 2018 roku. Utwór już dostępny w serwisie  www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

Jason Derulo x David Guetta – Goodbye (feat. Nicki Minaj & Willy William) oto na razie klip audio i z tekstem.

 

Multiplatynowy artysta, Jason Derulo połączył siły z Nicki Minaj, Willy William i Davidem Guettą w nowym, energetycznym, dwujęzycznym kawałku „Goodbye”. Utwór znajdzie się na najnowszym albumie David Guetta „7”, którego premiera zapowiedziana jest na 14 września.

Jason Derulo miał okazję współpracowaćz Nicki Minaj przy kawałku „Swalla”, do którego klip obejrzano już na kanale YouTube ponad miliard razy. Łącznie klipy Jasona obejrzano na YouTube już ponad 5 miliardów razy, a jego muzyka dotarła poprzez stacje radiowe do ponad 20 miliardów osób.

Jason niedługo wyruszy w ogromną trasę europejską, która zacznie się już 19 września w Dublinie i obejmie koncerty w takich miastach jak Paryż, Berlin, Madryt, Mediolan i Warszawa (30 października). Łącznie artysta wystąpi przed 185 tysięczną publicznością.

Trochę historii

„Goodbye” to nie taki typowy utwór, bo należy zaliczyć go do grona przeróbek. Ta lekka bardzo wersja oparta jest na musicalowym hicie Andrea Bocelli „Con te partirò”, który potem opracowano w wersji angielskiej pod tytułem „Time to say Goodbye”, z udziałem wokalnym sopranistki Sarah Brightman.

Bocelli zaśpiewał pierwszy raz tytułową piosenkę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo w 1995 roku. Zajął tam co prawda dopiero 4 miejsce, ale czas pokazał, że został niedoceniony.  Utwór znalazł się na płycie wydanej w tym samym roku. Singiel ukazał się najpierw jako wersja jednostronna z piosenką Vivere, trafiając na Listę najlepiej sprzedających się singli we Francji, potem w Belgii.

Druga wersja piosenki Con te partirò, zaśpiewana częściowo po angielsku w duecie z wspomnianą Sarah Brightman, cieszyła się jeszcze większym sukcesem w Europie (Time to Say Goodbye). późniejsza wersja została sprzedana w ponad 12 milionach kopii na całym świecie. Bocelli nagrał również hiszpańską wersję przeboju Por Ti Volaré

 

Tyle historii. Ta współczesna wersja tego hitu czyli Jason Derulo x David Guetta – Goodbye została nagrana z udziałem dwójki innych artystów; gwiazdy muzyki hip-hop, raperki Nicki Minaj i Willy William – francuskiego DJ’a i artysty znanego z takich hitów jak „Ego” czy „Mi gente”.

Nic więc dziwnego, że ta nowa wersja utrzymana jest w rytmie reggaeton, a słyszymy w niej rap i wiele nowych pomysłów nieznanych z oryginału. Tak więc mamy pewniaka na hit najbliższych miesięcy.

 

 

 

Podobne artykuły

na górze