Jax Jones jacques Tove Lo

Ten gość może tak namieszać jak wcześniej jego kolega Duke Dumont.

 

Jax Jones (Timucin Fabian Kwong Wah Aluo – 1987) to brytyjski multinstrumentalista, producent muzyczny, DJ i autor tekstów piosenek, który współpracuje z wytwórnią Duke’a Dumonta, który był nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy taneczna produkcja brytyjska BRIT Awards 2015.

Był współproducentem utworu „I Got U” (2014) z Dumontem, który znalazł się na pierwszym miejscu na liście przebojów w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach, także w Polsce. Utwór „I Got U” ma ok. 207 mln wyświetleńna dziś! W 2015 współpracował z Ellie Goulding nad remiksem piosenki „On My Mind”.

Jest nam on dobrze znany ze swojej autorskiej produkcji – Jax Jones feat. Mike Dunn & Mnek “House Work”, wydanej w 2016 roku.

Teraz Jax Jones prezentuje nowy singiel „You Don’t Know Me” z gościnnym udziałem Raye – artystki nominowanej w plebiscycie BBC Sound of 2017.  Utwór jest inspirowany klasycznym już nagraniem M.A.N.D.Y. vs Booka Shade „Body Language”, którzy dali zresztą artyście swoją akceptację.

 

Chciałbym przybliżać szerszej publiczności undergroundowe korzenie, pokazywać ludziom, kim są moi muzyczni nauczyciele, kto mnie inspiruje. To wątek, który przewija się w całej mojej twórczości” – wyznaje Jax Jones.

Czerpiący garściami z hip-hopu i muzyki house Jax Jones zasłynął jako współtwórca hitu Duke’a Dumonta „I Got U”. Artysta pracuje właśnie nad swoim debiutanckim albumem. Polecamy wszystkim, jeśli nie znacie, posłuchanie i zagranie „You Don’t Know Me”, bo to coś świeżego w muzyce house AD 2017.