DJ Promotion
Strona główna PREMIERY Jen Jis vs Nancy Sinatra czyli Lata 60-te na nowo. Oto STARE...

Jen Jis vs Nancy Sinatra czyli Lata 60-te na nowo. Oto STARE na NOWO

Dość rzadko producenci sięgają po hity z dekady lat 60-tych. Oto mamy taki przypadek. Piosenka „These boots are made for walking” Nancy Sinatra była wielkim hitem kilkadziesiąt lat temu i przeszła do klasyki muzyki Pop. Teraz na nowo opracował ją francuski producent Jen Jis. Przy okazji przypominamy oryginał i wokalistkę, która go kiedyś wylansowała.

 

 

 

 

 

Piosenki z lat 60-tych to dużo większe wyzwanie dla robiących przeróbki niż hity z młodszych dekad. Jen Jis to francuski producent. Podjał się takiego zadania i opracował na taneczna nutę przebój „These boots are made for walking”.

 

 

Jen Jis do tej pory zajmował się bardziej pisaniem utworów dla innych niż dla siebie. Koncertował po świecie (Chiny, Europa, USA, Kanada) z kilkoma nie swoimi projektami. Po zawarciu międzynarodowej komercyjnej umowy na synchronizację perfum „Les Cascades de Rochas” i ponad 300 koncertów postanowił skoncentrować się na własnej karierze. Zaraz po powrocie z Chin  rozpoczął pracę w swoim studio w otoczeniu artystów Electro „French touch” (Point Point, Birdy Nam Nam, dj Ed Banger).

Jego pierwszy singiel „Women” to lekka piosenka deep house skomponowana z piosenkarką Lawrence Leą, była wydana w 2015 roku w Ultra Records.

Następnie Jen Jis spędził długi okres w Los Angeles, gdzie poznał wielu producentów i skomponował swój drugi singiel „24 Hours Ago”, chwytliwy i oryginalny utwór, łączący elektroniczną głębię i indyjskie brzmienia. Poznał także Jordana Younga, miksera i producenta (The Chainsmokers, Oliver Heldens i Beyonce), który był naprawdę uwiedziony tym utworem i postanowił pomóc mu w kontynuowaniu utworu, nadając mu moc i wydajność amerykańskiego brzmienia. Podpisał kontrakt z Universal / Polydor.

W 2018 roku wydał  singiel „Keep us Apart” ze swoim kolegą Feder’em. Teraz pojawia się z coverem starego hitu. Towarzyszy mu wokalistka z USA Melody Gardot. Trzeba przyznać, że nowa wersja hitu Nancy Sinatra jest dość nietypowa. Trochę tu Trance, trochę Deep House. Jest inaczej. Oceńcie sami czy warto to zagrać.

 

Oto oryginał i jego bohaterka.

 

„These Boots Are Made for Walkin '” to przebój autorstwa Lee Hazlewood i nagrany przez Nancy Sinatra. Został zarejestrowany 22 stycznia 1966 r. i osiągnął 1. miejsce w rankingu Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych oraz na brytyjskiej liście singli.

To prawdziwy evergreen. Przez lata wydano sporo coverów tej piosenki w różnych stylach: metal, pop, rock, punk rock, country, dance i industrial. Wśród bardziej znaczących wersji są single wydane przez Megadeth, Jessicę Simpson i Ella Fitzgerald wspierane przez Duke’a Ellingtona i jego orkiestrę.

Nancy Sandra Sinatra (ur. 1940 r.) to amerykańska piosenkarka i aktorka. Jest starszą córką słynnego Franka Sinatry  Sinatry. Miała też więcej hitów. Możecie je znać. „Sugar Town”, numer jeden z 1967 roku „Somethin 'Stupid” (duet z ojcem), tytułowa piosenka z filmu Jamesa Bonda „You Only Live Twice”, kilka kolaboracji z Lee Hazlewoodem, takich jak „Jackson”, „Summer Wine” i jej wersja  „Bang Bang (My Baby Shot Me Down)” Cher.

 W 1966 i 1967 Sinatra notowała aż 13 tytułów na listach przebojów!

 

 

Zobacz inne STARE / NOWE

 

 

 

 

Exit mobile version