DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA JUST A KISS (MUAH) – Enisa odświeża turecki hit Tarkana

JUST A KISS (MUAH) – Enisa odświeża turecki hit Tarkana

Coverów ostatnio znów przybyło, dlatego w innym naszym artykule znajdziecie więcej omówień takich premier. A tutaj odświeżenie przeboju nie tak starego, o którym już chyba zapomnieliśmy. To “Simarik” tureckiego wokalisty Tarkana, dziś odświeżony w damskim wokalu. To niejaka Enisa.

25 lat lat temu to był spory hit w TV, radiach i na parkietach. W nowej wersji utwór nazywa się  dziś “Just a Kiss (Muah)”.

 

Jak widać Enisa nagrała po nowemu wzorując się bardzo na oryginale. Bardziej zaakcentowano elementy rytmiczne, oparte po części na reggaeton. Zachowano nawet tureckie motywy. Utwór już teraz zdobył sobie uznanie naszych DJ’ów, bo dotarł już na #4 listy Digital DJ top 50.

O niej

Enisa to wokalistka z USA nagrywa już kilka lat, ale tu u nas słyszymy o niej pierwszy raz. Za Oceanem jest już bardzo znana. Ma na koncie takie hity jak ? Love Cycle (10,6 mln wyświetleń?), ? Dumb Boy (9,4 mln wyświetleń)? i ? Count My Blessings ? ( 15,5 mln wyświetleń) i ?Tears Hit The Ground?.

Dokonajmy porównania z…

Oryginał

? S?mar?k ? , znany również jako ? Kiss Kiss ?, to piosenka tureckiego piosenkarza Tarkana z 1997 roku .

?Simarik? został wydany we Francji w 1998 roku, a na całym świecie w 1999 roku, z albumu kompilacyjnego “Tarkan”. Sprzedał dwa miliony egzemplarzy w całej Europie. Wiele wersji piosenki zostało nagranych w różnych językach.

W szczególności angielskojęzyczna okładka zatytułowana ?Kiss Kiss?. Nagrała ją grecko-amerykańska wokalistka Stella Soleil w 2001 roku, a potem nagrana jeszcze przez australijską aktorkę Holly Valance w 2002 roku.

 

Exit mobile version