karnawał 2022

Coś takiego jak “Karnawał 2022” to w tym roku bardzo umowne określenie. Winowajcą jest oczywiście pandemia. Jest za to nowa muzyka rodem z Ameryki Południowej 🔥 Oto mega znani – Alok x Luis Fonsi, Christina Aguilera & Ozuna oraz mniej znani – Sebastian Yatra i Yendry. Na koniec bonus w postaci remiksu “Me Pase”.

 

Już dziś widać, że większość gwiazd sceny latino “zaczaiła” się na Nowy rok, właśnie na karnawał 2022. Właściwie na całym świecie przybrał on epidemiczną formę, bo nawet odwołano legendarny event w Rio de Janeiro. Pojawiła się jednak ta uniwersalna muzyka – muzyka latynoska.

Zaczynamy!

O “A Contracorriente” Alvaro Solera i Davida Bisbala pisaliśmy tydzień temu bardzo dobrze go oceniając, a on już jest najlepiej pobieranym plikiem na Digital DJ Top 50. To jedna nie jedyny potencjalny hit. Oto inne najciekawsze premiery stycznia 2022.

Jak Karnawał 2022 to oczywiście reggaeton, ale żeby król tej muzy zrobił kawałek z królem muzyki klubowej? Oto “Un Ratito” (Chwila) i kolaboracja Aloka i Luisa Fonsi, z udziałem Lunay i wokalnie Lenny Tavárez oraz Juliette. Utwór zaczyna się melancholijnie, ale dalej się rozkręca. Jest nawet “na na na”.

Luis Fonsi wydał już nawet utwór na… wakacje pt. “Vacaciones”. Brzmi to jak żart, ale pamiętajmy, że w Puerto Rico wakacje są cały rok. Ten pierwszy wydaje się bardziej przebojowy.

 

Christina Aguilera dobrała sobie za partnera w nowym utworze portorykańskiego gwiazdora reggaeton, który jest nam już dobrze znany. To  Ozuna. “Santo” to kawałek szablonowy , ale bardzo dobrze zaśpiewany i mający w sobie nieco zadziorności, dzięki podbitej stopie.

 

“Melancólicos Anónimos” to utwór, który ma szanse rywalizować z hitami wspomnianego wyżej Alvaro Solera. To nie jest reggaeton, choć taki tez nagrywa. To melodyjny latino dance pop.

Sebastián Yatra , to kolumbijski piosenkarz i autor tekstów. Zaczynał jako latynoski artysta pop i nagrał wiele ballad , ale wydał kilka udanych singli reggaeton.

Zyskał rozgłos w Ameryce Łacińskiej w 2016 roku, kiedy wydał hit ?Traicionera?. Przez całą swoją karierę wydał dwa albumy studyjne i nagrywał z artystami z różnych gatunków muzycznych.

Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Gary Barlow czy Michael Bublé.

 

I jeszcze jeden bardzo fajny kawałek, ale tym razem jest to coś co można by określić jako latino dance pop z odrobiną afrykańskich brzmień. Sama artystka mówi , że nagrywa w stylach Bachata, Merengue, salsa i R&B. To “Love Is Not Hard To Find” , który pochodzi z filmu animowanego pt.”Hotel Transylvania: Transformania”

Yendry  to dominikańsko-włoska piosenkarka i autorka tekstów. Po raz pierwszy zdobyła popularność we Włoszech w 2012 roku dzięki udziałowi w szóstej edycji programu X Factor Italy. Jest bardzo popularna zwłaszcza we Włoszech.

 

Niespodziankę na Karnawał 2022 zrobili nam też ci panowie.

 

Enrique Iglesias i Farruko przygotowali paczkę remiksów. W sumie cztery sztuki, ale jeden zdecydowanie się wyróżnia. To Patrick Romantik Remix.