Killer, Funky Nassau

Znów mamy sporą dawkę mniej lub bardziej ciekawych wersji – przeróbek starych hitów na nowe współczesne brzmienia. Niestety część z nich jest na tyle nowa na dzień publikacji tego artykułu, że nie posiada jeszcze odsłuchów, stąd tylko o nich wspomnimy. Killer, Funky Nassau, … i inne > Wszystkie już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl.

 

 

Na pewno zaciekawi was nowa przeróbka klasyka Seal „Killer”, którą zrobił … Don Diablo z udziałem wokalisty Dave Thomas Jr.. Bardzo ciekawa i nooowe promo z Hexagon – labela Don Diablo. Z USA mamy dla was przeróbkę hitu A-Ha „Take on me” w wykonaniu Unobo. Tu jednak trzeba wsłuchac się w trzy wersje, aby wybrać tą najlepsza dla siebie.

Przebój TLC „No Scrubs” z 1999 roku przerobiła w ciekawych wersjach house mało znana formacja Dropout.

I dwie pozycje z odsłuchami…

 

„Funky Nassau” to utwór napisany przez Ray’a Munningsa i Tyrone’a Fitzgeralda oraz w wykonaniu funkowej grupy The Beginning of the End pochodzącej z Nassau na Bahamach.  Osiągnął # 7 na amerykańskiej liście hitów R & B, # 15 na liście Billboard Hot 100 i # 31 na brytyjskiej liście singli w 1971 roku.

Piosenka została zaprezentowana na ich albumie z 1971 roku „Funky Nassau”. Od tego czasu utwór stał się bardzo popularny wśród producentów house, bo był wielokrotnie przerabiany. Także teraz przez znanych nam dobrze producentów Paul Jockey i Sean Finn. Ta lekka wersja house 2018 na pewno wam przypadnie do gustu…

 

 

Alle Farben i Rhodes dostarczają świeżą przeróbkę hitu Florida Georgia Line z 2016 roku. Lekka, podnosząca na duchu produkcja z przyjemnymi wokalami doskonale poprawia humor i przywołuje wspomnienia długich, gorących letnich nocy. Utwór zaśpiewał utalentowany brytyjska singer-songwriter RHODES