NIVEK be mine, klangkarousell, this love

Po świątecznej przerwie powracamy do naszych poszukiwań najciekawszych premier muzyki House. Oto Klangkarussell ft. Poppy Baskcomb, Martin Jensen & FAST BOY, Stefy De Cicco, FAULHABER ft. Cris O’Carroll i Black legend Project. Tym razem cztery , a nie pięć tytułów, bo był problem z wybraniem tego ostatniego…

 

 

Muzyki House ciągle dociera do nas bardzo dużo, a może nawet za dużo. Ciągle jest mnóstwo odświeżeń, które staramy się przedstawiać w historycznym kontekście. Dziś będzie bardzo rozmaicie. Zaczniemy od czegoś najmniej w naszym gatunku, bo w bardzo lajtowym Deep House. Utwór „This Love” dawno nie słyszanej u nas formacji Klangkarussel ma jednak swój bardzo fajny klimat.

Formacja Klangkarussel to duet producentów z Wiednia, który tworzą Adrian Held i Tobias Rieser. Zasłynęli hitem „Sonnentanz”, który był hitem prawie w całej Europie, w 2011 roku.

Teraz powracają w swoim bardzo lajtowym i bardzo klimatycznym stylu. Trochę tu słychać brzmień Tropical, ale jest sporo przyjemnych smaczków brzmieniowych.

W utworze „This love” [Bias Beach Records] wspomaga ich wokalnie niejaka Poppy Baskcomb.

 

Martin Jensen tym razem wydaje w labelu Smash The House. W „One Day” od razu słyszymy motyw z klasyka „Better off alone” , w który bardzo zgrabnie wpleciono zupełnie inna linie melodyczną.

FAST BOY to tajemniczy duet, który ma na koncie kolaboracje z takimi nazwiskami, jak Alle Farben i Hugel. Ma  ponad 30 milionów streamów tylko w zeszłym roku. Otrzymuje suport od takich osób jak np. Don Diablo.

 

O Stefy De Cicco ostatnio obszernie pisaliśmy, bo wydaje coś często.  FAULHABER to znany nam doskonale utalentowany DJ i producent z Holandii. Jego największy sukces to „Where The Lights Are Low”.

Wokalnie  w „”Things That You Said” [Universal Music] wspomaga ich Cris O’Carroll.

W utworze wykorzystano sampel wokalny z utworu The Police „Voices Inside My Head”.

 

Formacja Black Legend to prawdziwa legenda, bez przesady. W utworze „Close youe eyes” {There was Jack], który obecnie sami zremiksowali, mamy znakomitą 100% dawką disco house.

Formację tworzą Włosi: Ciro Sasso, Elroy Powell i Enrico BSJ Ferrari. Pod nazwą Black Legend Project działa ten pierwszy.