DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA LA FOULE 👍 Tr3nacria & Stereokilla przebojowo odświeżają Edith Piaf

LA FOULE 👍 Tr3nacria & Stereokilla przebojowo odświeżają Edith Piaf

Edit Piaf to jedna z najwybitniejszych wokalistek francuskich. Taka postać powinien znać każdy szanujący się DJ. Dziś jest okazja , aby przypomnieć przebojową melodię, która swój rodowód ma prawie sto lat temu i  wcale nie we Francji. Oto “La Foule”.

 

 

Ta bardzo stara melodia łatwo wpadająca w ucho doczekała się dziś bardzo przebojowej wersji, bo “La Foule” to klasyka francuskiej piosenki, znana także u nas. Dziś włosko-szwajcarska ekipa producentów odświeżyła tą melodię w wersjo cover.

 

 

Sycylijskie trio Tr3nacria, we współpracy z producentem Stereokilla , stworzyło bardzo skoczną wersję utworu ?La Foule?. Lekko tech-house’owy, a po części po prostu dance’owy klimat może się sprawdzić na każdym parkiecie. Mamy bowiem do czynienia z bardzo znaną melodią.

Tr3nacria pochodzi od greckiego słowa ?Trinacria? oznaczającego treis (trzy) i ?kra (przylądki) reprezentujące trzy wierzchołki wyspy. Producenci znani są także u nas z takich odświeżeń jak ?Papa’s Got A Brand New Pigbag?, ?I Feel Love? czy ?Makeba. Ten ostatni jest wysoko na Polish Dance Chart.

Stereokilla to producent z Genewy. Znamy go z utworu “In Da Air” oraz ostatnio ?Papa’s Got A Brand New Pigbag?.

 

Prawie sto lat temu…

“La Foule” to tytuł piosenki nagranej przez Edith Piaf w 1957 roku.

Teksty napisał Michel Rivgauche, a muzykę Ángel Cabral.

I tu ciekawostka, bo jest to adaptacja “Que nadie sepa mi sufrir” , peruwiańskiego walca pochodzenia argentyńskiego skomponowanego w 1936 roku przez Ángela Cabrala do słów Enrique Dizeo .

Po sukcesie francuskiej adaptacji, oryginalna wersja została przywrócona do mody pod hiszpańskim tytułem “Amor de mis amores”. Piosenka stała się także sporym hitem , wykonana przez wielu artystów, po francusku i hiszpańsku, ale także w innych językach.

Edith Giovanna Gassion czyli Edith Piaf to francuska piosenkarka. Uznawana za jedną z najwybitniejszych francuskich artystek XX wieku oraz za ikonę francuskiej piosenki. Swego czasu można było obejrzeć w naszej TV serial o jej wcale niełatwym życiu i karierze. Zmarła w 1963 roku.

Jej inny bardzo popularny przebój to “Milord” czy “La vie en Rose“. Dostała nagrodę Grammy “Hall Of Fame” w 1998 roku. Grace Jones, Louis Armstrong, Céline Dion, Lady Gaga, Michael Bubl?, Madonna czy Dean Martin – takie gwiazdy śpiewały Jej piosenki.

 

 

Exit mobile version