Liczba osób na weselu 4 etap konferencja prasowa

Rząd właśnie opublikował najnowsze wytyczne, które wydają się dużo mówić. Przede wszystkim chodzi o poluzowanie wymogu korzystania z maseczek. Przy okazji podano szczegóły na temat organizacji wesel, o czym w formie zapowiedzi pisaliśmy tydzień temu. Liczba osób na weselu została skorygowana, a to kluczowa kwestia.

 

 

 

 

 

 

Od 30 maja 2020 noszenie maseczek będzie konieczne w komunikacji miejskiej i zamkniętych przestrzeniach, ale już nie na świeżym powietrzu. Usta i nos trzeba więc będzie zakryć w tramwaju, urzędzie czy sklepie. Na ulicy czy w parku można będzie chodzić bez maseczki. Dla DJ’ów DJ Promotion przygotował specjalne maseczki. Ogólnie, można powiedzieć, że warunkiem będzie zachowanie dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. Nas jednak interesuje liczba osób na weselu. Tydzień temu mówiono o pięćdziesięciu. Teraz mamy ważną korektę.

Liczba osób na weselu 4 etap konferencja prasowa To pierwsza i chyba najważniejsza informacja podana dziś przez Premiera RP na dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki podał szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji wesel. W uroczystościach będzie mogło brać udział do 150 gości. Tu jednak warto pamiętać o kluczowym wymogu. Między każdą z osób będzie musiał być zachowany dystans dwóch metrów. 

Czwarty etap luzowania obostrzeń umożliwi również wznowienie działalności m.in. siłowniom, klubom fitness, basenom, saunom, solariom, salonom masażu i tatuażu. Klienci do tych obiektów powrócą także od 6 czerwca.

 

Liczba osób na weselu – Premier Morawiecki powiedział dziś:

… od 6 czerwca wchodzi w życie część czwartego etapu odmrażania gospodarki, który obejmie m.in. wesela. – Chcę też ogłosić wszystkim, którzy przygotowują się do wesel, że to najważniejsze wydarzenie w życiu będzie mogło się odbywać przy 150 gościach, …. weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

 

Jak zwykle obserwujemy zagranicę. Ciekawie robi się we Włoszech. Tam od 15 czerwca rusza branża rozrywkowa, nie tylko wesela, ale także np. koncerty, a więc być może nawet kluby. Prawdopodobnie będzie to zależało od regionu Włoch, które zostały dotknięte pandemią w różnej skali. Wymogi będą podobne jak u nas. Maseczki obowiązkowe, ale odległość mniejsza, bo tylko 1 metr. Dodatkowo temperatura osoby – do 37,5 stopni Celsjusza. Limity osób uczestniczących to 200 osób w budynkach i 1000 osób na świeżym powietrzu.