jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Little Big > Czy to tylko internetowy żart? Nie, jest też dobra muza

Little Big > Czy to tylko internetowy żart? Nie, jest też dobra muza

Utwór „Skibidi” trzeba traktować jako muzyczny żart, bo takim w gruncie rzeczy jest. W przeszłości mieliśmy już wiele przykładów kiedy to internet wypromował jakiś utwór. Takim klasycznym spektakularnym przykładem w historii muzyki jest utwór DJ Baauer „Harlem shake” kiedy to udostępnianie zdecydowało o światowym sukcesie jednego utworu, mało znanego wykonawcy. Nic więc dziwnego, że inni próbują. W tym przypadku kolektyw z Rosji. Przesłuchaliśmy album Little Big „Antipositive Pt.2”. Wnioski są oczywiste. Banału tu nie ma.

 

 

 

 

 

 

Fakt jest widoczny gołym okiem. Teledysk do najnowszego singla rosyjskiego kolektywu Little Big ma już ponad 75 milionów wyświetleń w serwisie Youtube! Byli w Polsce już nie raz i za każdym razem koncert Little Big był dla publiki niezapomnianym przeżyciem. Teraz Rosjanie szykują się do podboju świata! Ilia Prusikin, Sergiej „Gokk” Makarow, Olimpja Iwlewa i Mr. Clown – to czterej artyści, którzy tworzą powstały w 2013 roku kolektyw Little Big specjalizujący się w muzyce rave. Zabawę nasączoną totalnym szaleństwem umieją rozkręcić jak mało kto.

 

Little Big Skibidi Antipositive Pt.2Little Big jest już całkiem nieźle zadomowiony na europejskiej scenie klubowej i zaczyna zdobywać coraz więcej fanów spośród imprezowiczów w USA. Na koncie mają dwa albumy, trzy przebojowe single, 12 niesamowicie zabawnych klipów, które w sumie na YouTubie obejrzało ponad 300 mln osób!

„Antipositive Pt.2” to najnowszy mini album Little Big. Od razu wskoczył na trzecie miejsce rosyjskiej listy Apple Music. Furorę robi także teledysk do piosenki „Skibidi” (27 mln obejrzeń w ciągu pierwszego tygodnia). Taniec w klipie stał się już jednym z najpopularniejszych memów w Rosji. Nic dziwnego, że najpopularniejszym hashtagiem na platformie Tik Tok jest obecnie #skibidi. Obecnie pod tym hashtagiem użytkownicy Tik Tok wrzucają ponad 10 tys. klipów dziennie! Tak zwany skibidi challenge doczekał się nawet prezentacji w najpopularniejszym rosyjskim programie telewizyjnym „Evening Urgant”. Little Big wystąpili w nim, a oglądało to na żywo 1,7 mln widzów. Idą w ślady „Harlem shake„?

Inne wideo – „Big Dick” – odniosło innego rodzaju sukces. Klip zdobył nagrodę specjalną podczas Berlin Music Video Awards. Jeszcze inny klip – do „Hateful Love” – może pochwalić się ponad 20 mln wyświetleń.

Little Big w ciągu pięciu lat istnienia zagrali niemal w całej Europie, supportowali Dope D.O.D., zagrali na festiwalach Sziget, Dour, Lowlands, Paaspop, Couvre Feu, Motocultor, na których dzielili scenę między innymi z takimi artystami, jak Yelawolf, Snoop Dogg, Queens Of The Stone Age, Die Antwoord, Prodigy, Skrillex, Sepultura, Dub FX.

Słuchamy tego wydawnictwa „Antipositive Pt.2„. Jest tu tylko siedem utworów, ale wbrew pozorom bardzo dobrze i różnorodnie wyprodukowanych. A więc mamy tu taki , jak określają sami- rave – jak właśnie „Skibidi”, ale mamy także całkiem przyzwoity house, mamy piosenkę po  francusku, mamy epizod w hip hop. trap i r’n’b, a kawałek „Real People” to drum’n’bass. Muzyka to jedno a warstwa wokalno-tekstowa została zrobiona bardzo inteligentnie. Liczne zaśpiewy typu Oj oj a w pierwszym utworze „Liar” słychać nawet swojskie „daj daj…”.

Projekt Little Big ma więc różne zalety, także poza muzyczne. Posłuchajcie więc innych utworów Little Big, bo się nie zawiedziecie.

 

Little Big > Antipositive Pt.2 > album do posłuchania

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze