DJ Promotion
Strona główna PREMIERY LONELY HEART 👌 Jax Jones i Martin Solveig trzeci raz razem

LONELY HEART 👌 Jax Jones i Martin Solveig trzeci raz razem

od lewej: Gracey, Jax Jones i Martin Solveig (fot. Universal Music)

Jax Jones nie daje nam odetchnąć od siebie i nie da. Dlaczego? Bo „Where did You go?” już kilka tygodni króluje na Polish Dance Chart, a on dziś serwuje nam kolejny premierowy kawałek. Tym razem z cenionym przez nas Martinem Solveig. Sprawdźmy jakie szanse ma „Lonely Heart” w porównaniu z wcześniejszym wielkim hitem.

 

 

Jax Jones i Martin Solveig znów produkują razem i znów pod szyldem „Europa”. Przypomnijmy , że ich „All Day and Night” (2018) był sporym hitem w Polsce i Europie. Dziś minęły cztery lata. Czy ten nowy, który nazywa się „Lonely heart” także będzie strzałem w „10”.

 

 

W „Lonely Heart” można chwilami dosłuchać się elementów brzmieniowych, które tworzył Jax Jones, a które Martin Solveig. Są bowiem dość charakterystyczne dla każdego z nich. Na pewno prosty charakterystyczny lajt motyw wokalny „ee uu…” to robota JJ, bo coś takiego słyszymy praktycznie w każdym jego kawałku.

Słyszymy również akord, który skojarzy wam się z pewnym hitem dekady 90. To „Where do you go” – No Mercy. Całość jak zwykle zgrabnie zrobiona. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do dance’owej stylistyki „Where did you go”, bliżej jest do typowej House Music.

I jest nowa wokalistka. To wschodząca gwiazda muzyki pop -niejaka Gracey.

 

Mówią o „Lonely Heart”

Gracey

  • – Nie mogę się doczekać, kiedy ten utwór się ukaże, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się lato. Od dawna jestem fanką Jaksa i Martina, więc niesamowicie było tworzyć razem „Lonely Heart” i widzieć, jak ten utwór ożywa. Nadchodzi festiwalowy sezon!

Martin

  • „Lonely Heart” to nowoczesna piosenka taneczna, w którą wplecione są dekady zachodów słońca widziane z „Café Mambo” na Ibizie [czyli z miejsca gdzie gra Martin Solveig – red]

JJ

  • „LH” jest o tym, co chcę osiągnąć na parkiecie – zebrać wszystkie samotne serca razem – Jax Jones jest dla wszystkich. Martin, Gracey i ja – włączamy wszystkich. To jest to, co reprezentuje moja muzyka, to jest to, co reprezentuję ja.

i razem dodają:

  • Europa to wypierający się gatunkowych szufladek i nieuznający muzycznych granic projekt. – Europa pozwoliła nam obu wyjść poza to, co wszyscy inni mogą uważać za rozsądne. Muzyka nie musi być rozsądna. Można nawet powiedzieć, że nie powinna być.

Europa

to wspólny projekt obu producentów. Jax i Martin to dwaj przyjaciele, którzy – tak się składa – są również multiplatynowymi artystami. Wszystko zaczęło się, gdy Martin po raz pierwszy usłyszał Jaxa jako DJ-a w Pacha Ibiza.

Od pewnego czasu obaj podziwiali swoją twórczość, ale im więcej rozmawiali, tym bardziej zastanawiali się, czy nie powinni razem wejść do studia i wznieść ten podziw na inny poziom. Jak wspomina Jones:

  • Tego pierwszego dnia w studiu każdy z nas poczuł, jak pęka bańka naszych naturalnych stref komfortu…

To pierwszy singiel projektu Europa od czasu przeboju „Tequila” z udziałem RAYE z 2020 roku. Wcześniej,

W 2018 roku ukazał się wspomniany „All Day And Night” z Madison Beer, który znalazł się w top 10 brytyjskiej listy przebojów. Zgromadził ponad 400 milionów streamów. W 2020 była „Tequila”, która nie zrobiła takiej furowy. A dziś „Lonely Heart”. Wygląda więc na to, że kolejny usłyszymy w … 2024 roku.

 

 

Exit mobile version