lutricia mc neal

Lata 80, lata 90-te. Te dekady mają ogromną ilość świetnych przebojów. Nic więc dziwnego, że znów powracają w nowych wersjach. Tym razem mamy dwa różne przykłady jak to się robi. W pierwszym przypadku jest to remiks, bo użyto oryginalnego wokalu; to Lutricia Mc Neal i produkcja Charming Horses. W drugim – cover hitu Pet Shop Boys, ale z ciekawymi dodatkami Block & Crown.

 

Czy pamiętacie “Ain’t That Just The Way” – przebój z lat 90-tych? Tak, dużo czasu minęło. Oto jest okazja by sobie przypomnieć ten sympatyczny kawałek.  Charming Horses czyli Michael Muller – znany nam doskonale także z projektu Bodybangers – postanowił odświeżyć  przebój Lutricia Mc Neal. Cały pomysł powstał jednak dość przypadkowo, bo sama wokalistka zgłosiła się do tego producenta. Oto co wyszło z tej kooperacji.

Charming Horses zastosował proste środki i słusznie. Majstrowanie przy takim znakomitym wokalu mogłoby zepsuć efekt. “Ain’t That Just The Way” ad 2020 oparte jest na linii melodycznej basu. Zresztą zobaczcie oryginał i porównajcie.

 

Lutricia McNeal o amerykańska piosenkarka soul i pop. Osiągnęła światowy sukces dzięki swojej okładce ?Ain’t That Just the Way?, która sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie. Utwór powstał w 1996 roku. Wokalistka została odkryta dość przypadkowo, bo przyjechała do Europy i poznała wówczas bardzo popularny w Szwecji duet producencki Rob’n’Raz. To oni stworzyli jej pierwszy hit i jak pokazał czas największy.

 

 

Dawno nie mieliśmy przeróbki Pet Shop Boys. Dlatego cieszy  fakt, że mamy taką.

Ta niespodziankę sprawił nam holenderski duet producencki Block & Crown. W jego skład wchodzą Adri Blok i Eddie Crown.  “Westend Girls” zachowuje klimat oryginału, ale ma kilka nowych pomysłów podanych jakby w tle. Nam się podoba.

Oto oryginał.

?West End Girls? to piosenka angielskiego duetu Pet Shop Boys. Napisana przez Neila Tennanta i Chrisa Lowe’a, piosenka została wydana dwukrotnie jako singiel. Tekst piosenki dotyczy klasy i nacisków życia w śródmieściu, które zostały zainspirowane częściowo wierszem T. Wasta Eliota “The Waste Land”. Został ogólnie dobrze przyjęty przez krytyków muzyki współczesnej i był często cytowany jako najważniejszy punkt w karierze duetu.

Pierwsza wersja piosenki została wyprodukowana przez Bobby’ego Orlando i została wydana w wydawnictwie Bobcat Records firmy Columbia Records w kwietniu 1984 roku, stając się hitem klubowym w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich. Po podpisaniu duetu z EMI utwór został ponownie nagrany z producentem Stephenem Hague na ich pierwszy album studyjny, “Please”. W październiku 1985 roku nowa wersja została wydana, osiągając numer jeden w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w 1986 r.

W 1987 roku piosenka wygrała Best Single na Brit Awards i Best International Hit na Ivor Novello Awards. W 2005 roku, 20 lat po wydaniu, piosenka została nagrodzona Song of The Decade w latach 1985-1994 przez British Academy of Composers and Songwriters. W 2015 roku piosenka została wybrana przez brytyjską publiczność jako 12. ulubiona piosenka tego kraju w latach 80. w plebiscycie dla ITV.

Piosenka została wykonana przez Pet Shop Boys podczas ceremonii zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012.

 

 

Zobacz inne STARE/NOWE