Home TYLKO POLSKA MUZYKA To był maj, tanecznych moc nowości… czyli co działo się w muzyce...

To był maj, tanecznych moc nowości… czyli co działo się w muzyce DISCO DANCE?

Ponad 70 nowości w ciągu minionych 31 dni daje średnio ponad 2 utwory dziennie. To taka krótka statystyka tego co wydarzyło się w maju w muzyce DISCO DANCE.

 

 

 

 

Spośród tych wszystkich nowości najchętniej pobieraną przez DJ-ów okazała się singel od zespołu MIG. Ta doskonale znana w muzyce DISCO DANCE grupa przez wiele lat działalności zjednała sobie sympatię fanów gatunku. Nie dziwią więc milionowe wyświetlenia teledysku czy kilkaset pobrań utworu w naszym nowym serwisie Digital. A “Nie ma raju” to po prostu kolejny dobry numer w stylu, do jakiego rodzeństwo Gwiazdowskich nas przyzwyczaiło.

W muzyce DISCO DANCE pojawił się właściwie nie wiadomo skąd – ale szybko stał się gwiazdą “pierwszej ligi”.

Mowa oczywiście o MIŁYMPANU, który od czasu swojego występu w talent show “Disco Star” jest jednym z najpopularniejszych artystów polskiej muzyki tanecznej. I chociaż jego budzi kontrowersję faktem rzekomego plagiatu, wielomilionowych wyświetleń, to jednak polska publika go pokochała. I tylko 15 dni wystarczyło, aby jego najnowszy utwór “LoveSong” pokochali także DJ-e. To właśnie dzięki ich pobraniom ten singel pojawił się na 2. miejscu najpopularniejszych majowych premier.

Jeśli ktoś zapytałby mnie jak muzycznie oceniam ten numer – to chyba odpowiedź może być tylko jedna. “MiłyPan – i wszystko jasne”. Bo jak inaczej skomentować ten fenomen.

 

W najlepszej trójce tanecznych nowości miesiąca maja pojawiła się polska produkcja o znacznie klubowym charakterze.

Okładka remixu ostatniego singla Nowatora. Odsłuch dostępny w serwisie Digital DJ 2.0.
Okładka remixu ostatniego singla Nowatora. Odsłuch dostępny w serwisie Digital DJ 2.0.

 

 

Jest nią future house’owy remix ostatniej produkcji NOWATORA, za którą odpowiedzialna jest ekipa 2nd Sound.
I chociaż ciężko w bezpośredni sposób umiejscowić go w muzyce DISCO DANCE, to Paweł znany jest z tego, że potrafi w sprytny sposób łączyć hip hop z innymi, bardziej tanecznymi gatunkami.

Utwór “Wrzucam na luz” przez wielu fanów nazywany jest polską odpowiedzią na singel “La Louze” grupy Shanguy. I rzeczywiście można by się doszukiwać pewnych podobieństw – to należy przyznać, że polska wersja o lepiej sprzedawała się w maju wśród polskich DJ-ów.

 

 

Wśród licznych produkcji zespołów doskonale znanych – w maju pojawiły się premierowe debiuty.

A pomimo, że nie znalazł się w ścisłej czołówce naszego podsumowania – to nowość od zespołu GOLDEN MAGIC powoduje, że warto mieć tą grupę na uwadze.
Pierwsze pogłoski na temat tej debiutującej formacji pojawiły się pod koniec marca bieżącego roku. Początkowo wielu osobom gdzieś tylko mignęły tylko fotosy z planu teledysku. Inni zalajkowali nowo powstały fanpage na facebook’u.
Ale czas oczekiwania był warty, bo “Banan” nieźle namieszał w muzyce DISCO DANCE. Wystarczy tylko wspomnieć, że ilością pobrań przez DJ-ów zrównał się z tak znanymi już markami jak ROMPEY, ANDRE czy MAGDA NIEWIŃSKA.
To bardzo dobry prognostyk, a utwór sam w sobie pozostaje na długo w pamięci. Jak myślę – co będzie dalej? Mam nadzieję, że kolejne produkcje, kolejne sukcesy. A w niedługiej przyszłości zagwarantowane miejsce w historii muzyki disco polo & dance.

Wszystkie utwory wspomniane w powyższym artykule znajdziecie w naszym serwisie dla DJ-ów z najlepszą muzyką disco/dance -> www.digitalDJ.pl

 

 

Poniżej pełna lista najpopularniejszych utworów w muzyce DISCO DANCE wśród DJ-ów w maju 2019.

TOP DISCO DANCE – MAJ 2019

 

 

 

 

 

Exit mobile version