Make My Day Coi Leray feat. David Guetta technotronic pump up the jam

“Pump up the jam” to jedno z najoryginalniejszych nagrań muzyki tanecznej dekady 80/90. Dziś doczekał się swojego odświeżenia przez producenta z najwyższej półki. Poznajcie szczegóły, jego historię oraz ska się wziął nowy tytuł “Make My Day”.

 

Kiedyś “Pump up the Jam” , dziś – “Make My Day”. Dlaczego tak? Bo David Guetta znów podąża nowym trendem czyli – samplowania klasyka i dopisywania nowych elementów do utworu. Tym razem pomaga mu wschodząca gwiazda z USA Coi Leray.

 

Odpowiadając na pytanie, skad “Make My Day”: To fraza wokalna, która pojawia się w refrenie oryginału czyli utworu Technotronic. Poniżej macie okazję to porównać.

Nowa wersja robi wrażenie, zwłaszcza jeśli chodzi o świetne partie rapu. Świetnie brzmi bas, który spreparował sam Guetta. Z jednej strony nawiązuje do tego starego, z drugiej – napompowany jest na miarę XXI wieku.

Czy to już gwiazda?

Autorka takich hitów jak przedstawiany już przez nas ?Players? czy typowo hip hopowych ?Bops? i ?My Body? właśnie wydaje swój album ?COI?. W dodatku Coi Leray już niedługo wystąpi w Polsce, bo artystka jest jedną z gwiazd Clout Festivalu. To 8-9 lipca w Warszawie!

Coi Leray to raperka, dynamiczna wokalistka, wielka osobowość oraz supergwiazda, która przełamuje gatunkowe bariery. Urodziła się w Bostonie, wychowała w New Jersey, a obecnie mieszka w Los Angeles.

2023 okazał się rokiem, w którym kariera Coi nabrała rozpędu. Wszystko za sprawą ?Players?, który w Polsce ma już status złotej płyty, a w USA odznaczenie platynowe.

Oryginał

 

Był hitem właściwie na całym świecie. Oryginalność ?Pump Up the Jam? tkwi w połączeniu elementów hip hop, euro dance i house.

Wokalistka Technotronic, Ya Kid K, został początkowo przyćmiony przez kongijską modelkę Felly Kilingi. Pojawiała się one w teledysku, synchronizując usta i została przedstawiona na okładce pierwszego albumu. Potem to skorygowano.

W 2005 roku  zremiksował ją D.O.N.S. i osiągnęła pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów tanecznych .

Technotronic to belgijski projekt muzyki elektronicznej założony w 1987 roku przez Jo Bogaerta . Zyskał on popularność w Europie jako artysta solowy dzięki różnym nowym projektom. Wraz z raperką Manuelą Kamosi wyprodukował  ? Pump Up the Jam ?, który pierwotnie był instrumentalnym wydawnictwem wydanym pod nazwą “The Pro 24s”.

Był oparty na utworze Farley Jackmaster Funk ?The Acid Life?, a początkowo zawierał też sample wokalne z utworu ? Delirious ? Eddiego Murphy’ego.