pray, leandro, mxw, world alarm, 7 Skies marcus cito house promo, These Are The Days anton powers manyfew

Świetne, świetne kawałki – nogi rwą się do tańca. Aż smutno się robi, że tylko pięć tytułów może znaleźć się w naszym cyklu przeglądu premier House Music. Oto Marcus Cito, Yvvan Back x ZetaPhunk ft. Christianem Ghinati, DJ Vartan & Techcrasher, Calvo & Dazz i 7 Skies ft. Neville. Kolejność przypadkowa, same sztosy!

 

Doprawdy, dziś top piątka „palce lizać”! Ale też nieco zwariowanie, bo robić muzykę poważną w House?! Da się? Okazuje się , że tak. Udowadnia to niejaki Marcus Cito. Z nóg potrafi zwali też 7 Skies, a Dazz i Calvo pokazują jak można nawiązać do brzmienia… Modjo…

 

Piąta symfonia Ludwika Van Beethovena to klasyka muzyki poważnej, po którą sięgają ostatnio producenci EDM. Mieliśmy już „Beethoven remixed„, sięgał po Beethovena Hugel, ale tym razem to jest jeszcze coś innego.

„Nr.5” (S2 Records/Sirup) to sprytnie wpleciony w house’owy beat znany motyw. Po prostu posłuchajcie.

Marcus Cito to DJ i producent z Austrii.

 

David Boldini aka 7 Skies mógł być przez was zapamiętany z utworu, z Tiesto, „Trouble”. Ten nowy „Beat for you” (Heartfeldt/Spinnin) to pięknie zaaranżowany, płynący vocal house oparty jeszcze na grającym basie, ale też na Piano. Bardzo dobrze złożone dźwięki (w tym imitacje trąbki w tle) z wokalem Neville powodują, że całość brzmi naprawdę imponująco. No i nieźle buja !!

 

Yvvan Back i znów dawka świetnego House. Tym razem z mniej znanymi ZetaPhunk i Christianem Ghinati. „I want You” (HouseU Records) to taka płynąca house music przypominająca rytmicznie pamiętny hit „In the Music”.

 

Tych rosyjskich producentów polubiliśmy już dawno! Tym razem DJ Vartan i Techcrasher poszli w piano house, bo „Shining light” (Which Bottle?) fajnie płynie, a w tle rozlega się przyjemny chórek.

 

I znów ten „piąte, piąteczek, piątunio…”. I pewnie nie po raz ostatni tak jest. „Friday feeling” (LoudKult) nawiązuje do czasów świetności tzw. lajtowego Filtered House (np. MOdjo), ale zawiera też współczesne akcenty. Calvo i Dazz świetnie „wykręcili” lajt motyw. To po prostu fajnie płynąca muza vocal house. Let’s party!