DJ Raport blog
Home PREMIERY Marika, Golec Uorkiestra, Stachursky >w letnim klimacie PROMO POLSKA

Marika, Golec Uorkiestra, Stachursky >w letnim klimacie PROMO POLSKA

Nie tylko zagranicą już myślą o lekkich letnich tanecznych rytmach. Najwyraźniej polscy wykonawcy też myślą już o lecie, które będzie inne niż zwykle, być może także  pod względem muzycznym. Oto premiery utworów: Marika, Golec Uorkiestra & Czarny HiFi i Stachursky.

 

Oto trzy polskie premierowe piosenki utrzymane w letnim rytmie stylizowanym na reggaeton. Wydawałoby się, że moda ten ten południowoamerykański rytm minie. Okazuje się, że nie, co udawadniają kolejne hity zza Oceanu. Tymczasem lato już blisko i kolejni polscy wykonawcy próbują zaśpiewać w rytm reggaeton. To dawno niesłyszana Marika, folkowy Golec Uorkiestra & Czarny HiFi i znów nas zaskakujący Stachursky.

 

To kolejna piosenka w której Golec Uorkiestra wchodzą w “taneczne buty”. Widać współpraca z Gromee spodobała się braciom Golec. W przyjdzie czas mamy ich typowy folkowy klimat, ale oparty na wspomnianym rytmie regageton.

Czarny HiFi to producent muzyczny, kompozytor, autor muzyki filmowej, realizator dźwięku. Absolwent szkół Islington Music Workshop oraz Academy of Contemporary Music w Guildford w Wielkiej Brytanii. Od swojego oficjalnego debiutu w 2005 roku na liście osób, z którymi współpracował są tacy artyści i wykonawcy jak Pezet, Ania Dąbrowska, Michał Urbaniak, Sokół, Promoe (Looprtroop Rockers), Fabri Fibra (IT), HIFI Banda, Golec uOrkiestra, Eldo, Dawid Podsiadło, Jamal, Fisz, Iza Lach, KęKę, VNM czy Sarsa.

 


 

Marika i  jej nowa piosenka ?Jak na moje oko? to efekt współpracy z producentem Kubą Karasiem. Singiel nie kontynuuje stylistyki znanej z ostatniego albumu Mariki wydanego w 2015 roku, a zatytułowanego ?Marta Kosakowska?. Utwór jest mieszanką r’n’b i reggaeton.

Marika przygotowuje nowy album, który zapewne będzie miał sporo tanecznej nuty; mówi bowiem tak o “Jak na moje oko”: ?To muzyka, która wskakuje w ucho wielkimi susami.”

Marika rozpoczęła karierę w 2002 roku i dotychczas wydała 5 płyt. W 2016 zadebiutowała książką ?Antydepresanty?. Jest także autorką tekstów swoich piosenek. Przez wiele lat prowadziła audycje radiowe i telewizyjne (m.in. program The Voice of Poland). Nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą m.in. we Francji, UK, USA, Indiach, Chinach.

 


To już drugi ostatnio nowy utwór formacji Stachursky, który wchodzi w typową muzykę dance. Poprzednio był to “Bella Mamasita”. Wygląda, że Jacek postanowił wrócić do korzeni swojego życiorysu artystycznego. “Ayesssa” to kawałek oparty na połączeniu muzy reggae i dance, która była bardzo popularna w dekadzie 90, ale w tym przypadku mamy po części (refren) podkręcone tempo.

 

 

 

Exit mobile version