Micheal Patrick kelly master KG

Nie każdy ma możliwość wyjazdu na urlop, ale każdy ma możliwość posłuchać fajnych piosenek mających w sobie letnie akcenty w większej dawce niż zwykle. Oto trzy utwory z różnych stron świata, z Kaliforni w USA, Niemiec i Afryki: Becky G, Michael Patrick Kelly i Master KG. Świetnie nadają się do tańca na letnie wieczory i noce.

 

Znani wykonawcy wcale nie są na urlopach. W tym przypadku mowa o Becky G. Ale i ci mało znani – jak Michael Patrick Kelly czy Master KG – potrafią nagrać coś fajnie wakacyjnego. Trzeba przyznać, że Becky G pozytywnie zaskakuje! Spodziewaliśmy się kolejnego sztampowego reggaeton, a mamy mieszankę karaibskich rytmów, bo oprócz wymienionego „dyżurnego” można dosłyszeć się reggae i dub. Całość jak zawsze w jej przypadku w mocno humorystycznym klimacie.

 

Być może utwór „My Man” nie pobije swoją popularnością „Mayores” (to już 3 lata!), ale może „La Repuesta” (z Maluma) czy „Como No” (z Akon) – już tak. Wielki plus za niebanalny aranż!

 

Polecamy Wam gorąco ten utwór o letnim charakterze.

Michael Patrick Kelly – wykonawca właściwie prawie nieznany, ale kawałek iście wakacyjny, choć w samym klipie tego nie widać. Nie ma w nim plaż, słońca, ale jest to wszystko w jego muzycznym klimacie. „Beautiful Madness” to piosenka osadzona na rytmie reggae i kojarzącym się z latem aranżem. Do tego oczywiście prosta – łatwo wpadająca w ucho – melodia. Prawie nieznany, bo znają go w Polsce wszyscy fani pewnego, kiedyś bardzo popularnego zespołu rodzinnego. Przez wiele lat występował wraz z rodzeństwem w zespole The Kelly Family.

 

Minimalistycznie i akustycznie – tak też można. „Jerusalema” to piosenka południowoafrykańskiego didżeja i twórcy płyt Master KG, w której występuje południowoafrykański wokalista Nomcebo Zikode.

Ta optymistyczna piosenka, inspirowana gospel, została wydana pod koniec 2019 roku po tym, jak spotkała się z pozytywną reakcją w internecie. Później znalazł się na drugim albumie Master KG o tym samym tytule, wydanym w styczniu 2020 roku i ostatecznie ukazał się w serwisach streamingowych 10 lipca 2020 roku, po tym, jak stał się wirusowy w połowie 2020 roku, wzbudzając międzynarodową reakcję z powodu #JerusalemaChallenge. Remiks z udziałem nigeryjskiego piosenkarza Burna Boy został wydany 19 czerwca 2020 roku, dzięki czemu piosenka trafiła na listy przebojów US Billboard.

Kgaogelo Moagi (popularnie znany jako Master KG) z muzyką związał w bardzo młodym wieku i zasłynął w 2018 roku albumem „Skeleton Move”, który przyniósł mu różne nominacje i nagrody, w tym AFRIMMA Award dla najlepszego artysty / grupy w kategorii African Electro. Znany jest również jako pionier tańca „Balobedu”.

 

 

Zobacz inną POCZTÓWKA Z WAKACJI