DJ Raport blog
Home DJ PROFESJA MASTER POLAND DJ BATTLE 2021 ⭐⭐2 etap zakończony nietypowo

MASTER POLAND DJ BATTLE 2021 ⭐⭐2 etap zakończony nietypowo

Znamy już skład półfinałów “Master Poland DJ Battle 2021”, w której DJ’e rywalizują o tytuł tego najlepiej miksującego w Polsce. Ostatnia edycja odbywała się w nietypowy sposób, z powodu ograniczeń pandemii. Poznaj formułę mistrzostw, dwunastkę półfinalistów oraz szczegółowe kalendarium imprezy.

 

15 grudnia 2021 to dzień, na który planowano zakończenie drugiego etapu eliminacji “Master Poland DJ Battle 2021”. Impreza miała odbyć się w tradycyjnej formule czyli w klubie “Metro” w Bełchatowie, z udziałem publiczności. Tymczasem tydzień wcześniej, jak już wiecie, minister zdrowia ogłosił obostrzenia. Padło oczywiście na kluby i dyskoteki.

Nie przeszkodziło to organizatorom (fundacja DJs4Djs) na dokończenie eliminacji, tyle tylko, że w formule online.

Oto rejestracja ostatniej części rywalizacji, właśnie 15 grudnia. Drugi etap zakończono więc nietypowo, bo online, ale wydaje się, że ta formuła się sprawdziła. Poszło sprawnie i całkiem atrakcyjnie wizualnie. To zasługa nie tylko DJs4DJs, ale też kanału DobreImprezy.tv, a dokładnie prowadzącego, Andrzeja Prusisza.

Pamiętajmy bowiem, że to co teraz jest zarejestrowane, szło “na żywo”.

Zasady rywalizacji

W Master Poland DJ Battle 2021″, który tak naprawdę jest kontynuacją “Mistrzostw Polski w miksowaniu” organizowanych przez wiele lat, przez DJ Promotion. Tu chodziło, i chodzi, o wyłonienie najlepiej miksujących DJ’ów.
Sama idea pozostała więc taka sama, ale zmieniła się nieco formuła rywalizacji. Teraz eliminacje są kilkuetapowe i rozciągnięte są na długi czas, bo już ponad rok. Do tego zresztą przyczyniła się pandemia, bo pierwszy etap obecnej rywalizacji zaczął się na początku, a w marcu 2020, wiadomo co się wydarzyło. Po prostu lockdown!
Nowością obecnej rywalizacji są tzw. pojedynki, jak to od lat bywało w środowisku hip-hopowyh DJ’ów. Tu nazwano to “numer za numer”, a oprócz tego każdy DJ miał set solo, który trwał kwadrans.
Oceny przebiegają dwutorowo. Jeden to plebiscyt sms, w którym  głosuje publiczność; w drugim – najlepszego wybiera jury. Przewodniczącym jest Przemysław Kieraś.
Oceniane są:
? technika miksowania
? ilość zmiksowanych utworów
? kreatywność
? dobór repertuaru muzycznego , tworzenie klimatu.
? ogólna prezencja uczestnika i zachowanie za konsoletą.

Kalendarium

Pierwszy etap, w którym na koniec była tzw. dogrywka, zakończył się 29.09.2021. Skutkiem tego, w drugim etapie zostało 20 Dj’ów, którzy rywalizowali w trzech turach. Ta ostatnia odbyła się właśnie teraz, w nowych warunkach online.

2 Etap

20.10.2021 – Dj Battle – Vol.1 zagrało 8 uczestników
17.11.2021 – Dj Battle – Vol.2 zagrało 8 uczestników
15.12.2021 – Dj Battle – Vol.3 zagrało 4 uczestników

Półfinał

19.01.2022 – zagra 10 uczestników

Finał

17.03.2022. Przy jego okazji odbędzie się również Master DJ event 2022.

Kto w półfinale Master Poland DJ Battle 2021

15 grudnia 2021 wyłoniono ostatnich dwóch półfinalistów. Zostali nimi Demix i Silvo.
Oto uczestnicy, którzy będą rywalizować 19 stycznia 2022. W kolejności alfabetycznej.
 • Angelo Davilla – “wilczy bilet” – 3 miejsce w poprzedniej edycji
 • Bogas
 • Demix
 • DNP
 • Felix Oyer – “wilczy bilet” – 2 miejsce w poprzedniej edycji
 • N Sound
 • Neewbase
 • Silvo
 • SPLT
 • Sprain
 • Tomwell
 • Wiewiór

Z tej rozgrywki awansuje do wielkiego finału czterech, a z tzw. wilczym biletem wejdzie DJ John Melds i Lampard. To najlepsi z poprzedniej edycji. Pierwszy wygrał wg jury, drugi – w plebiscycie publiczności. Brzmi może skomplikowanie, ale z drugiej strony bardzo intrygująco. Oj, będą emocje 💥!

Exit mobile version