komodo save a soul mauro picotto klaas deepend

To pewnie nie przypadek, że ten utwór powraca akurat teraz. Wszak właśnie mija 20 lat od premiery. Znamy już remiks Klaas powstały z okazji tej okrągłej rocznicy, a teraz dochodzi całkiem ciekawa wersja – cover autorstwa Deepend. Historia klasyka Mauro Picotto jest bardzo ciekawa dlatego mamy znakomitą okazję, aby wam to przypomnieć.

 

Utwór “Komodo (Save a soul)”  przez wielu DJ’ów klubowych zaliczany jest do klasyki. Na początku XXI wieku, kiedy zadebiutował, jego premiera odbiła się szerokim echem, nie tylko wśród fanów Trance Music. Po prostu Mauro Picotto trafił w niszę w bardzo oryginalny sposób. Wziął piękny motyw z pewnego alternatywnego hitu i zaadaptował go na nutę Trance, który w tym czasie święcił swoje najlepsze lata na tanecznych parkietach.  Dokładnie 20 lat od premiery wytwórnia ZYX Music (ta od Italo Disco) przypomniała utwór w postaci tego remiksu.

 

Trzeba przyznać, że niemiecki producent Klaas Gerling trafił w przysłowiową “10” znakomicie wyczuwając klimat. Nie pierwszy raz zresztą. Przypomnijmy choćby “Run Away” Shauna Bakera. Zobacz Klaas Top 10 na samym dole! Utwór w tej wersji zremiksowanej dostał się już na Polish Dance Chart.

 

Oto jeszcze jedna , dopiero co opublikowana wersja “Komodo (Save a soul)”.

W tym przypadku mamy do czynienia z coverem. Wydawcą jest Spinnin Records. Duet Deepend jest nam doskonale znany  z wielu świetnych produkcji. Tworzą go Bob van Ratingen i Falco van den Aker. Do tej pory znakomicie remiksowali dla Ava Max czy Robina Schulza i wielu innym topowych artystów. Ich najlepiej przyjęty autorski kawałek to Deepend feat. She Keep Bees “Desire”.

 

Czas na oryginał. Oto on.

 

?Komodo (Save a Soul) ? to utwór włoskiego producenta trance Mauro Picotto . Został wydany w lipcu 2000 roku jako czwarty singiel z jego autorskiego albumu “The Album” . Kawałek odniósł wielki sukces w wielu krajach i dotarł do pierwszej dziesiątki w Austrii, Niemczech, Irlandii i Szwajcarii. Na pierwszym singlu ukazały się wersje:

 • (Video Edit) – 3:25
 • (Megavoices Claxixx Mix) – 8:15
 • (Tea Mix) – 7:53
 • (Megamind Remix) – 7:09
 • (Saccoman Mix) – 6:53
 • (Alternative Mix) – 6:19

Sam teledysk miał swoją fabułę. Teledysk do piosenki przedstawia Mauro Picotto udającego detektywa i podróżującego, aby powstrzymać tajemniczą kobietę przed zabijaniem napotkanych mężczyzn.

 

Utwór wykorzystał motyw z tego utworu.

 

?Sweet Lullaby? to utwór francuskiej muzyki world music / etnicznej muzyki elektronicznej Deep Forest, który pierwotnie ukazała się na ich albumie o tej samej nazwie . Zyskał popularność w 1992 i 1993 roku, kiedy został wydana jako singiel, stając się jednym z 30 hitów w wielu krajach Europy i Oceanii. W 1994 roku został ponownie wydany w zremiksowanych wersjach.

komodo save a soul mauro picotto klaas deependDeep Forest to francuska grupa muzyczna składająca się pierwotnie z dwóch francuskich muzyków, Michela Sancheza i Érica Mouquet . Tworzą styl muzyki świata , czasami nazywany etniczną elektroniką , łącząc etniczne z elektronicznymi dźwiękami i tanecznymi bitami lub chilloutowymi bitami . Ich brzmienie określane jest jako ?etno-introspektywna ambientowa muzyka świata?.

Zostali nominowani do nagrody Grammy w 1994 roku za najlepszy album World Music , a w 1995 roku zdobył nagrodę za album “Boheme” . Grupa została także zwycięzcą World Music Awards – francuskiej grupy z największą światową sprzedażą w 1995 roku. Ich albumy sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Sanchez rozpoczął własną karierę jako piosenkarz w 2005 roku, podczas gdy Mouquet kontynuował pracę pod oryginalną nazwą zespołu.

 

Digital DJ Klaas Top 10

 1. Shaun Baker feat. Jessica Jean Run Away Klaas Original Extended Mix
 2. Adrienne Valerie Lucky, Lucky, Lucky Me Klaas Remix
 3. Sean Finn x Guru Josh Infinity 2018 Klaas Remix Edit
 4. Flaremode Genie In A Bottle Klaas Original Edit
 5. Sean Finn Can You Feel It Klaas Remix
 6. Party Like We’re Animals Extended Mix
 7. Night to Remember Original Mix
 8. Klaas & Bodybangers Freak Klaas Mix
 9. Calavera Original Mix
 10. Far away Deep mix