mercer, Return of the Jaded

Za nami znów trudny wybór najciekawszych premier House music. Na rynku obserwujemy sporą podaż ciekawych produkcji. Tym razem wybraliśmy nowe utwory takich wykonawców jak Mercer, Me & My Toothbrush, KREAM, Welshy i Tom Buddin & RSCL ft. Maikki.

 

Za nami trudny wybór, bo jeden tydzień wypadł nam z obiegu z powodu agresji na Ukrainie. Niestety jej brutalność spowodowała, że postanowiliśmy ignorować nadsyłane do nas promosy czy to bezpośrednio z Rosji czy też rosyjskich producentów. Czy labele zaniechają publikacji rosyjskich producentów? Tego nie wiemy, ale to prawdopodobne. Zacznijmy od odrobiny klasyki. Na początek Mercer.

 

Utwór „Aretha” [Spinnin Records] powstał na kanwie jednego z utworów słynnej murzyńskiej wokalistki Arethy Franklin.

Mercer to Nicolas Mercier, producent i DJ z Paryża. Ma bardzo bogaty dorobek, choć możecie tego nie kojarzyć. Działa przynajmniej 10 lat. U nas najlepiej przyjął się jego utwór „Satisfy”, z Ron Carroll.

 

Oto nowy utwór szwajcarskiego producenta Me & My Toothbrush (Christian Hirt), znanego też jako Calippo. „Watcha Want” [Sirup] wyraźnie nawiązuje do stylu disco, znanego wam z produkcji Purple Disco Machine. Nam to jednak nie przeszkadza, bo Christian już wcześniej pokazał się od innej strony disco house.

 

KREAM to znany nam już od kilku lat rodzinny duet braci z Norwegii. Tworzą go Daniel i Markus Slettebakken. Ich najlepiej do tej pory przyjętą produkcją jest remiks utworu Robin Schulz feat. Alida 'In your eyes”.

„Pressure” [Musical Freedom] to ich autorska produkcja, która może nie jest specjalnie wybitna, ale ma swój styl. Po prostu proponuje coś innego w temacie House Music.

 

„All for you” [Sony Music] to bardzo udany skoczny kawałek z charakterystycznym chórkiem przez co ma szansę wyróżnić się na tle ogromnej ilości premier. Wielkim plus jest tu bardzo dobrze poprowadzona linia basu.

Welshy to Ross Walsh – producent z Wlk.Brytanii.

 

Tom Budin to producent z Australii, którego już przedstawialiśmy. Jego nowy kawałek pt. „Waking Up” [TMRW Music] idzie w kierunku minimal house. Atutem jest tu przyjemny wokal niejakiej Maikki.  Toma wspomaga nieznany u nas producent z Holandii RSCL.