Purple Disco Machine remiksuje The Rolling Stones

To już drugi współczesny i taneczny remiks nagrania z repertuaru legendarnej grupy rockowej The Rolling Stones. Uwielbiamy takie rzeczy, ale czy tym razem takie odświeżenie spełni nasze oczekiwania? Posłuchajmy!

 

 

Grupa The Rolling Stones nie boi się eksperymentów tanecznych. Wiedzą o tym fani tej grupy lub starsi DJ’e. Chodzi np. o “Miss You” , który powstał na fali popularności muzyki disco, w 1978 roku. Przypomnijmy, że dwa lata temu Alok zremiksował ich kawałek ?Living in a Ghost Town?. Oto co teraz zrobił Purple Disco Machine.

 

Utwór, w oryginale, pochodzi z ostatniego albumu ?Hackney Diamonds?, który trafił na szczyty list bestsellerów w 19 krajach, przekraczając pół miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. To pierwszy album studyjny tej legendarnej grupy (z premierowym materiałem) od czasu wydanego w 2005 r. ?A Bigger Bang?.

Teraz ?Mess It Up? autorstwa Purple Disco Machine, ale posłuchajcie wersji albumowej, bo to pokaże jaką robotę wykonał Tino Piontek.

 

PDM podszedł do remiksu z typową dla siebie kreatywnością. Przede wszystkim zachował pulsujący bass, jako linia melodyczna. Nadało to ?Mess It Up?  tanecznej i bardzo skocznej energii tanecznej. Producent wykorzystał wybrane elementy rockowe w dość ograniczonej ilości, dogrywając brzmienia elektroniczne, nie tylko bass.

Wyszło bardzo fajnie, bo jeszcze raz się okazało, że przeboje rocka mogą być świetnymi tanecznymi kawałkami. No i ten wokal Micka Jaggera, który ze swoją ekspresją odnajduje się tu znakomicie, choć wiadmo. To Purple Disco Machine dopasował się do niego.

Rekordziści

Niemiecki producent zyskał miano jednego z najbardziej uniwersalnych artystów na światowej scenie muzycznej. Na przestrzeni całej swojej kariery Purple Disco Machine zgromadził ponad 2 mld streamów, stał się również najlepiej sprzedającym się artystą wszech czasów w amerykańskim sklepie internetowym Beatport.

Dodajmy, ze jego “Substitution” ciągle jest na Polish Dance Chart.

Purple Disco Machine otrzymał w tym roku nagrodę Grammy za najlepszy remiks. Docenienie jego wersji ?It?s About Damn Time? Lizzo jest potwierdzeniem wpływu, jaki producent wywarł na dzisiejszą scenę. Przywrócił bowiem disco do głównego nurtu.

Z kolei The Rolling Stones od tego czasu nieustannie bili kolejne rekordy za sprawą wyprzedanych światowych tras koncertowych. W 2016 r. ukazał się nagrodzony Grammy krążek ?Blue & Lonesome?. Zespół zaprezentował na nim nowe wersje bluesowych kawałków, które pomogły stworzyć brzmienie grupy.

A DJ’e co jakiś czas odświeżają ich fenomenalny “I can’t get no Satisfaction”.