DJ Raport blog
Home PREMIERY Lekkie i melodyjne. Zobacz co znaleźliśmy wśród ostatnich premier house music

Lekkie i melodyjne. Zobacz co znaleźliśmy wśród ostatnich premier house music

Oto kolejna dawka świetnej muzyki “happy house”, bo tak często określa się na świecie bardzo proste i lekkie brzmienia tego gatunku. Zobaczcie co znaleźliśmy wśród ostatnich premier, które spływają do nas z całego świata.

 

Staramy się wyszukiwać (odkrywać) artystów mniej znanych. Dlatego posłuchajcie koniecznie zupełnie nieznanej METTE czy Duńczyka Jaxstyle. A może lubicie egzotyczne klimaty? Tu “Ritmo selva” czy “Rosa bianca” mogą spełnić wasze oczekiwania.

Lekko i melodyjnie

TikTokowa euforia pewnie kiedyś minie, ale taka muzyka pewnie nie.  “Happy” lub jak kto woli “lajtowy” house, to po prostu bardziej melodia niż klubowa energia wpleciona w house’owy beat.

“BET” [Sony Music] to bardzo skoczna i przebojowa house music, która od razu porywa do tańca. To zasługa znakomitego aranżu, ale też nietuzinkowego wokalu.

METTE to autorka tekstów, piosenkarka, tancerka i aktorka z Minnesoty, w USA. Po latach koncertowania (jako tancerka rezerwowa) nabrała pewności siebie. W 2019 roku zaczęła pisać własną muzykę.

Jej teledysk do utworu „Mama’s Eyes” zdobył tytuł Teledysku Roku w konkursie UK Music Video Awards w 2023 r. METTE wystąpiła przed trasą koncertową Jessie Ware po Wielkiej Brytanii w listopadzie 2023 r., po jej pierwszych głównych występach w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

 

“Ritmo selva” [Safari Music] dotarło do nas z Australii, choć bardziej kojarzy się z Brazylią czy Afryką. Sam producent określa to jako “afro disco”. W środku fajny saksofon , który znacznie wzbogaca ten i tak już fajny klimat. Mobin Master najbardziej kojarzony jest u nas z wersji “Show me love”.

 

Od razu to poznacie… , bo “Move it” [Sony Music] oparty jest na … “I like to move it“. Klasyk formacji Real 2 Real & The Mad Stuntman (1993) ma już z “milion” wersji, w tym naszą “wyginam śmiało ciało…”.  To jeden z tych motywów, który chyba nam się nigdy nie znudzi.

Nieznany nam Jaxstyle po raz pierwszy zyskał uznanie jako twórca treści w Danii, tworząc jedne z najczęściej oglądanych i rozrywkowych treści związanych z reakcjami, rozgrywką i treściami IRL , np. na Twitch. Jego pasja do muzyki skłoniła go do kontynuowania kariery DJ-a i szybko zyskał zwolenników dzięki swoim energicznym występom i umiejętności płynnego łączenia różnych gatunków.

Camilia to 22-letnia duńska piosenkarka, autorka tekstów i artystka taneczno-popowa. Pomimo tego, że istnieje zaledwie 3 lata w branży, jej wyjątkowy głos i pisanie piosenek zapewniły jej ponad 25 000 000 odtworzeń na Spotify. Pracowała już np. z Gabry Ponte.

 

Oto kolejna przyjemna piosenka z Kolumbii, bo stamtąd pochodzi duet o mylącej nieco nazwie Cumbiafrica. “Rosa Bianca” [Helix Records] to dawka oryginalnej muzyki z Karaibów, ale podana z lekkim beatem house. Za ten element odpowiedzialny jest tu francuski producent Pastel.

 

 

 

Exit mobile version