MIASTO ⚡⚡ Roxie Węgiel rozkręca się tanecznie

Miasto roxie węgieł

Ta wokalista młodego pokolenia pokazuje nam, że taneczne brzmienia jak najbardziej jej pasują. Dziś przedstawia nam “Miasto”, które brzmieniowo ociera się o muzykę klubową.

 

Roxie Węgieł – zwyciężczyni programu „The Voice Kids”- zaczęła od brzmienia urban hip hop, potem był pop (a nawet synth), który z czasem robił się bardziej taneczny. W końcu dotarła nawet do house. Oto ta najnowsza piosenka “Miasto”.

 

Sama kompozycja jest nawet niczego sobie, a pomysł lekko pompującej stopy – jak najbardziej na miejscu. Tyle tylko , sam aranż wydaje się bardzo tuzinkowy. Producenci pewnie posłuchali sobie w internecie różnych klubowych utworów, ale widać, że nie mają wyczucia w muzyce tanecznej, albo go jeszcze nie zdobyli. Sam przyzwoity warsztat producencki nie wystarczy.

Roxie aka Roksana Węgiel jest współautorką utworu, nad tekstem i muzyką pracowała z teamem producenckim WOLF HOUSE. To ekipa w składzie Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz.

Mówi o utworze:

„Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej Jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę, szczególnie pełnoletniej dziewczynie. Czuję, że odnajduję się na nowo w innej konwencji, jest to dla mnie bardzo ekscytujące i budujące… A i mogłam się w końcu przyznać, że trochę jestem śpiochem (śmiech)”.

Album

„Miasto” jest drugą po „Cichych szeptach” zapowiedzią albumu „13+5”, który ukaże się 31 marca 2023. Długo wyczekiwany longplay od Roxie Węgiel składa się z 13 utworów, które ukazują młodą artystkę w całkowicie nowej odsłonie. Oprócz popowych numerów, z których jest najbardziej kojarzona, usłyszymy takie gatunki jakie rap, alt-pop, drill-pop czy slap house.

Praca nad albumem trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Płyta stanowi podróż do wnętrza artystki, poruszając tematykę miłości, życia w showbiznesie i wiary, a także jest jej rozliczeniem z pięcioma laty w branży.

Na płycie ukrytych jest wiele symboli, a poszczególne utwory łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł „13+5” również nie jest przypadkowy. 13 to wiek, w którym Roksana na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior wkroczyła w świat showbiznesu. 13 jest to również ulubiona liczba artystki, jak i liczba piosenek na płycie. Z kolei 5 oznacza liczbę lat, która upłynęła od debiutu Roxie, co razem daje 18 – jej obecny wiek.

Niezależnie od samej oceny utworu “Miasto” godne pochwały jest poszukiwanie przez RW gatunku, w którym czuje się najlepiej. Zresztą sam pomysł zrobienia albumu różnorodnego stylistycznie to też odważnie posunięcie. Rokuje ono dobrze na przyszłość, bo po prostu płyta nie będzie nudna. Brawo!