MICHAEL CANITROT TAKE ME BACK

Dość dawno nie opisywaliśmy premier muzyki Trance, której lata świetności może już minęły, niekoniecznie na zawsze. Tymczasem taka muzyka dociera do nas regularnie na promo. Oto kilka świeżynek z tego gatunku. Michael Canitrot & Armen Paul, Sam Allan & Sarah de Warren, Alande i ROMY ft. Fred Again…

 

 

Na początek niedawny gość w Polsce… Michael Canitrot gośćił w ostatni weekend (11.02.23) w jednym z warszawskich klubów.  Dziś przedstawia premierę ?Take it Back?, głęboki i potężny hymn z wokalem znanego nam amerykańskiego wokalisty Armena Paul‘a.

Melodyjny trance z dawką techno spotyka się tu z progresywną produkcją house.a w ?Take it Back? [Wagram] Michael Canitrot wyczarowuje kinową i hipnotyczną atmosferę, w której smyczki, fortepian, syntezatory i muskularna linia basu ścierają się ze sobą.

Emocjonalne teksty Armen Paul’a zachęcają słuchaczy do przekraczania swoich granic, przywołując słowa zachęty, odporności i wytrwałości, aby nigdy nie odpuszczać, nawet jeśli może się to wydawać niemożliwe.

 

“Secrets of your heart” [Black Hole Rec.] nawiązuje do najlepszych tradycji melodyjnego Trance. Sam Allan to producent z Nowego Jorku, któremu towarzyszy wokalistka Sarah de Warren .

 

W “Can’t say” [Soave Records] zwalniamy trochę w asyście elektronicznych brzmień EDM. Robi się bardzo klimatycznie. Tego typu kawałki mogą stanowić znakomity kontrast dla energetycznej muzyki. Alande producent z Leeds, w Wlk. Brytanii.

 

Nieznana jeszcze u nas – ROMY – to debiutantka z 2022 roku, a w udanym debiucie pomógł jej znany dobrze na naszych parkietach jej kumpel Fred Again…  . W “Strong” [Young Recordings] klasyczne brzmienie dość melancholijnego trance.