Michael Jackson - Thriller 2017

To prawdziwa niespodzianka, że właściciel praw do nagrań Michaela Jacksona zdecydował się na opublikowanie oficjalnego remiksu i to nie byle jakiego utworu. Oto mamy: MICHAEL JACKSON Thriller 2017 – oficjalny remix o nazwie > Steve Aoki Midnight Hour Remix.

Thriller  to tytuł szóstego solowego albumu studyjnego  Michaela Jacksona, wydany 30 listopada 1982 przez wytwórnię Epic Records. Był nagrywany w Westlake Recording Studios w Los Angeles. Album wyprodukował słynny Quincy Jones, znany z tanecznego hitu „I no corrida”, a Michael Jackson napisał cztery z dziewięciu piosenek na płytę. To na tym albumie jest słynna „Billie Jean”. Ale tytułowe nagranie tego krążka było przełomem w zakresie wideo klipów. Bo oto powstał specjalny taneczny film, który zrewolucjonizował muzykę  w TV. Trwa ponad 13 minut.

 

 

Thriller to najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Liczba sprzedanych egzemplarzy na całym świecie wynosi ponad 100 milionów (33 miliony w Stanach Zjednoczonych). Płyta spędziła łącznie rekordowe 37 tygodni na szczycie amerykańskiej listy przebojów Billboard 200 oraz cały rok w pierwszej dziesiątce tej listy.

Thriller pomógł Jacksonowi przełamać bariery rasowe w muzyce pop, co objawiło się w spotkaniu piosenkarza z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reaganem oraz częstym graniu jego kompozycji w MTV. Michael Jackson był jednym z pierwszych artystów, którzy za sposób promowania swoich albumów obrali nagrywanie teledysków.

11 lutego 2008 została wydana edycja specjalna, celebrująca 25-lecie albumu. Na płycie, oprócz podstawowych dziewięciu utworów, znalazły się remiksy wykonane przez znane gwiazdy oraz jeden nieopublikowany wcześniej utwór „For All Time”. Remiks „Wanna Be Startin’ Somethin’” zawiera kilka sekund nowego wokalu Jacksona.

Nowa wersja została opracowana przez amerykańskiego producenta Steva Aoki tak, aby zachować klimat oryginału. A więc na bazie oryginalnych śladów mamy dołożone: „grubszą”, współczesną stopę, kilka instrumentów w tle, poprawiono tzw. panoramę utworu. Czy to był trafny zabieg? Ocenę pozostawiamy Wam…